Tepelné čerpadlo vzduch voda

Tepelné čerpadlo vzduch voda přenáší teplo z venkovního vzduchu do vody, která vytápí vaše místnosti prostřednictvím radiátorů nebo podlahového vytápění. Může také ohřívat vodu uloženou v horkovodním válci pro vaše horké kohoutky, sprchy a vany. Pojďme se podívat na nejpopulárnější typ tepelného čerpadla vzduch voda.

Teplo ze vzduchu je absorbováno do tekutiny. Tato tekutina pak prochází výměníkem tepla do tepelného čerpadla, které zvyšuje teplotu a následně toto teplo předává vodě.

Další informace o tom, jak tepelné čerpadlo funguje, včetně podrobností o typických úsporách, návrhu systému a řízení, naleznete v našem podrobném průvodci tepelnými čerpadly.

Je pro mě tepelné čerpadlo vzduch voda vhodné?

Vzduchová tepelná čerpadla jsou vhodná pro mnoho typů domů a jsou nejběžnějším typem domácích tepelných čerpadel s desítkami tisíc instalací po celé Velké Británii. Existuje však několik věcí, které byste měli zvážit, než se rozhodnete, zda je tepelné čerpadlo pro vás to pravé.

Jak hlučné je vzduchové tepelné čerpadlo?

Externí jednotka pro tepelné čerpadlo vzduch voda je shodná pro monobloková i dělená tepelná čerpadla. Hluk je vytvářen velkými ventilátory pohybujícími vzduch přes výměník tepla.

Pokud tepelné čerpadlo nepracuje příliš (tj. v chladném počasí nebo nevyrábí vodu o vysoké teplotě), můžete očekávat, že hluk, který venku uslyšíte bude mít podobnou hlasitost jako vaše lednička, pokud od ní stojíte do několika metrů. Mohli byste vedle něj snadno vést normální konverzaci, aniž byste zvyšovali hlas. Jak se venku ochladí, tento hluk se během provozu zvýší, ale stále by vám měl umožnit normálně konverzovat, jen by bylo potřeba mírně zvýšit hlas.

Hlučnosti tepelných čerpadel věnujeme velkou pozornost. Naše technologické postupy dokázaly ztišit provoz čerpadel pod úroveň šepotu.

Skutečně! Běžná hlučnost našich čerpadel je totiž pouhých 39–45 dB. Vždy samozřejmě záleží na konkrétním umístění tepelného čerpadla (na čem stojí, jak daleko je od domu, co je v jeho okolí). Každopádně jsme v rámci legislativních norem vyvinuli nejtišší možné řešení. Více o čerpadlech vzduch – voda našeho partnera.

Vnitřní jednotka pro dělený systém obsahuje pouze ventily a čerpadla a vytváří velmi malý hluk. Hlasitost čerpadla tedy by neměla být překážkou pro jeho nepořízení.

Ušetří mi tepelné čerpadlo peníze na účtu za energii?

Provozní náklady budou záviset na tom, jak je vaše tepelné čerpadlo navrženo a jak je provozováno. Úspora na vašem účtu za energii bude také záviset na systému, který nahrazujete.

Spotřeba energie u vzduchových čerpadel – zkušenosti z praxe pana Petra K.

„Co se spotřeby elektrické energie týče, mám v kotelně instalován elektroměr speciálně pouze pro čerpadlo. Hodnota po 7 měsících topení ukazuje cca 7 500 kW spotřebované elektřiny. Nadcházející topnou sezónu chci toto číslo ponížit zejména tím, že již začnu k vytápění používat i krbová kamna – ty by měly vytopit 2 místnosti sálavým teplem (rozvody z krbu udělané nemám).“

Využijte partnerské nabídky společnosti Schlieger na tepelné čerpadlo Premium X s cenou 280 267 Kč mínus vyřízení dotace ve výši až 180 000 Kč. Navíc 50 000 Kč nyní sleva.

Komentáře (Zatím žádné)

Zanechte odpověď