Řešme DOTACE společně ve FACEBOOK skupině. (otevře se v novém okně)

DOTACE NA ZAMĚSTNANCE Z ÚŘADU PRÁCE 2021

Dotace na zaměstnance jsou příspěvky na vyhrazení společensky účelného pracovního místa pro uchazeče o zaměstnání, tedy o příspěvek na jeho mzdu. Podpora zaměstnanosti se týká hlavně osob, které jsou společensky ohrožené nebo vyloučené a je potřeba jim při hledání práce asistovat. Od státu můžete získat dotaci na své zaměstnance a to až ve výši osminásobku průměrného platu, čili 195 265 Kč (k 2021)

Žádat o dotaci na zaměstnance mohou všechny subjekty, které splňují pravidla pro poskytování dotací. Z právního hlediska by vaše společnost měla být:

 • veřejným subjektem
 • podnikatelským subjektem

Pro jaká pracovní místa z úřadu práce může zaměstnavatel dostat dotaci na zaměstnance? A za jakých podmínek? (2020)

Základním cílem a úkolem podpory zaměstnanosti je snaha o tvorbu nových pracovních míst a to tím způsobem, že jsou k dispozici dotace pro zaměstnance a to jednak pro zaměstnance samotné, tak i pro firmy – zaměstnavatele.

1. Veřejně prospěšné práce

Jde o časově vymezené práce, na maximální pracovní dobu 12 měsíců a jsou určené pro uchazeče o zaměstnání, kterým je třeba při hledání práce asistovat nebo pro ty, kteří jsou nezaměstnaní již dlouhodobě. Příspěvek pro zaměstnavatele je tady v tom případě stanoven do výše mzdy na zaměstnance, a to včetně povinných pojištění.

2. Dotace na zaměstnance z úřadu práce: Společensky účelná pracovní místa

Smysl těchto prací, čili společensky účelných pracovních míst jsou více popsány v § 113 zákoně o zaměstnanosti.

Účelem společensky účelných pracovních míst je najít práci uchazečům, u kterých to není možné. Opět platí, i tento druh práce je časově omezen 12 měsíci.

3. Příspěvek na podnikání (budoucí OSVČ)

Dotace je určena pro uchazeče zapsané na úřadě práce, s tím, že si hledají práci. Tito lidé jsou podporováni ve svých podnikatelských aktivitách – tedy, jsou motivováni k rozjezdu svého podnikání.

Veškeré informace vám řekne příslušný úřad práce, jelikož se v každém kraji trochu mění podmínky.

Samozřejmostí je vypracovaný podnikatelský plán, trestní bezúhonnost, a zřízení živnostenský list. Příspěvek je určen na nákup vybavení souvisejícího se zřízením pracovního místa, nákup materiálu nebo na nájem za vaši kancelář.

V roce 2020 můžete dostat až 41 786 Kč. (Dotace na zaměstnance 2020 z úřadu práce)

4. Příspěvek na zapracování

Úřad práce poskytuje příspěvky zaměstnavateli na základě dohody, jestliže zaměstnavatel přijímá do pracovního poměru uchazeče o zaměstnání, kterému je při zprostředkování zaměstnání věnována zvýšená péče. Maximální doba poskytování příspěvku je 3 měsíce a může činit měsíčně nejvýše polovinu minimální mzdy na jednu fyzickou osobu, která zapracovává. 

5. Opatření na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Chráněné pracovní místo je pracovní místo zřízeno zaměstnavatelem pro osobu se zdravotním postižením na základě písemné dohody s úřadem práce. Tato pozice by měla být obsazena na dobu tří roků.

6. Dotace na vzdělávání zaměstnanců: rekvalifikace uchazeče

Rekvalifikací je myšleno „dovzdělání“ nebo získání nových dovedností uchazeče. To, na jakou rekvalifikaci máte nárok závisí na vašich dosavadních znalostech a předpokladech. Je to velice individuální.

Pozor, za rekvalifikaci se nepovažuje řádné studium na středních a vysokých školách.

7. Dotace pro zaměstnance nad 50 let

Dotace na zaměstnance z úřadu práce 2020
Dotace na zaměstnance

Záleží na kraji, ve kterém máte trvalé bydliště. Výpis článku z portálu Pohoda, ze staršího data:

„Zaměstnavatelé, kteří se rozhodnou taková místa vytvořit, mohou od úřadu práce získat příspěvek na mzdové náklady 1 zaměstnance max. do 15 000 Kč měsíčně, a to po dobu šesti měsíců až jednoho roku. V případě, že zaměstnají uchazeče nad 55 let, může se částka vyšplhat až na 24 000 Kč.“

Jak žádat o dotace na zaměstnance?

Pro žádosti platí pořád to stejné, je třeba se obrátit na oficiální stránky s aktuálními informace, nebo nám napište. Nejrychlejší cestou je však obrátit se na příslušný úřad práce v místě vašeho bydliště. Podmínky v jednotlivých krajích se mohou trochu lišit a postup pro vytváření žádostí může být také trochu jiný.

Také hledáte:

Dotace na zaměstnance z pracovního úřadu, Dotace z úřadu práce na zaměstnance 2021, na zaměstnance z pracovního úřadu.

Jak to bude s dotacemi pro zaměstnance dál v roce 2021?

Jelikož tyto dotace nejsou pod záštitou EU, řídí se jinými pravidly. Podmínky pro získání příspěvků na zaměstnance se rok od rok příliš neliší a je možné o ně žádat „kdykoli“, čili i v dalších letech.

Výše příspěvku se může lišit v jednotlivých krajích – záleží na míře nezaměstnanosti a dalších faktorech jako třeba to, zda bylo pracovní místo přímo vyhrazeno zaměstnavatelem.

Další relevantní informace a odkazy:  Podpora pro zaměstnance a zaměstnavatele

Pro výpočet příspěvku v roce 2020 (V roce 2021, alespoň z počátku to bude stejné) je rozhodující průměrný příjem zaměstnance za první tři čtvrtletí v roce 2019. Jde o 33 429 Kč.

Výše dotace pro zaměstnavatele činí nanejvýš čtyřnásobek průměrné mzdy za první až třetí čtvrtletí předchozího kalendářního roku.

Obecně platí, že čím více takto otevřených míst, tím větší dotaci můžete získat. V případě 10ti míst, je výše podpory 6ti násobná.

DOTACE NA ZAMĚSTNANCE registrované na úřadu práce

Na co jste ohledně dotací ptali:

Dobrý den,chci se zeptat na dotované prac.místo jsem zde již zamětnaná roka a půl tuto zimu se majitel rozhodl zavřít /jedná se o stavebniny když se nahlásím na PÚ budu mít nárok na podporu v nezaměstnanost ,když výpověď bude dohodou? Díky za odpověď

Jakub:„Důležitou podmínkou pro její získání je to, že minimálně 12 měsíců v uplynulých 2 letech jste byli plátci důchodového pojištění.“ Bylo to tak u Vás? Máte-li výpoved dohodou, tak tam ta podpora tedy je, ale menší, konkrétně 45% mzdy.

Dobrý den,
je mi 51 let ,budu se muset přihlásit do evidence ÚP. Uvažuji o tom ,že bych si zřídila provozovnu na výrobu dorů,zákusků.. prostory,kde bych mohla provozovat tuto činnost mám své.Chtěla jsem se zeptat, zda je možné zažádat o dotaci na vybavení provozovny (trouby ,lednice..)děkuji za odpověď

Začínající podnikatelé vedeni na úřadu práce mohou získat příspěvek na zřízení společensky účelného pracovního místa za účelem výkonu samostatné výdělečné činnosti….“Obávám se, že Váš druh podnikání dotační programy nepodporují. Každopádně přeji úspěch do Vašeho podnikání.

Dobrý den. Můj zaměstnavatel na mne pobírá dotaci 24000 kč(jsem nad 55 let a mám ČID). Výplatu mi vypočítá za odvedenou práci „cca 10000 hrubého“, ale na výplatní pásce, kterou sice podepisuji, ale nedostávám, mám hrubou mzdu 17000 kč. Je to správně dle zákona? Děkuji za odpovědˇ.

Dobrý den, obecně se má za to, že byste měla dostat to, co máte napsáno ve smlouvě.

Dobrý den,chci se zeptat na dotované prac.místo jsem zde již zamětnaná roka a půl tuto zimu se majitel rozhodl zavřít /jedná se o stavebniny když se nahlásím na PÚ budu mít nárok na podporu v nezaměstnanost ,když výpověď bude dohodou?Díky za odpověď

Důležitou podmínkou pro její získání je to, že minimálně 12 měsíců v uplynulých 2 letech jste byli plátci důchodového pojištění.“ Bylo to tak u Vás? Máte-li výpověď dohodou, tak tam ta podpora tedy je, ale menší, konkrétně 45% mzdy. Zdroj: http://www.pracenasbavi.cz/podpora-v-nezamestnanosti-aneb-na-co-mam-narok/

Dobrý den,
žádal jsem o dotace na zřízení společensky účelného pracovního místa. ÚP mim ou žádost zamítl s tím, že jsem již byl v minulosti podpořen příspěvkem na společensky účelné pracovní místo vyhrazené.
O ty dotace ale žádal můj bývalý zaměstnavatel, poté jsem s ním rozvázal pracovní poměr (po splnění veškerých podmínek a dokončil si studium na VŠ, byl jsem tedy opět studentem. Nyní jsem asi půl roku na ÚP a zažádal jsem si o výše uvedenou dotaci.
Je nějaký postup, jak rozhodnutí změnit. Úřad to odůvodňuje tím, že jsem již bral dotace ale ty dotace bral můj zaměstnavatel a ne já.

dobrý den,
když jsem se díval na internet, zažádat o dotaci může jen zaměstnavatel a ne Vy. Pakliže Vás Váš nový zaměstnavatel zaměstná, teprve tehdy si může o dotaci znovu zažádat.
Otázka je, jestli lze vůbec poskytnout dotaci 2x jedné osobě.
Snad jsem Vám pomohl.

Jaká je minimální doba smlouvy na dotované pracovní místo, pokud je uzavřena na dobu určitou? Dočetla jsem se, že 12 měsíců. Je to v každém případě nebo jsou i výjimky?
Děkuji.

Podmínkou pro to, aby zaměstnavatel dotaci dostal je zaměstnávání zaměstnance aspon 6 měsíců. V praxi jsou vsak smlouvy sepsany vetsinou na rok.

Plati tyto dotace i v roce 2019?

Dotační program je vytvořený do roku 2020.

Dobrý den,
přemýšlíme o zřízení prodejny květin v malém městě, kde by vznikla 2 prac. místa. Je možné získat nějakou dotaci na zaměstnance? Museli by být zaměstnanci vedeni u Úřadu práce?
Děkuji.

Dobrý den, obávám se, že pro tyto účely není možné dotaci získat. Podporují se zemědělské aktivity ve směru zemědělské produkce, sociální podnikání, začínající podnikatelé vedení na úřadu práce, díky kterým vznike společensky účelné místo, nebo pro podporu zvyšování konkurenční výhody, inovací….

Další relevantní informace a odkazy:  Příspěvek na rozjezd podnikání rovnou z úřadu práce

Dobrý den,

chceme v rodinné firmě vytvořit nové pracovní místo – pro syna absolventa, nyní 6 měsíců na pracovním úřadě. Zde nám bylo sděleno, že momentálně neexistuje žádný program na podporu zřízení nového pracovního místa. Chci se zeptat jestli nění nějaká šance z nějakého programu čerpat podporu na jeho mzdu atd. Přece jen by nám to v začátku pomohlo. Děkuji moc za rychlé info.

Dobrý den,
já se také obávám, že to není možné. Článek jsem aktualizoval, viz nahoře. Zkuste se ale ještě obrátit na jiný ÚP, jestli Vám napíšou totéž.

žádám o příspěvek na zřízení společensky účelného pracovního místa pro uchazeče o zaměstnání za účelem výkonu samostatné výdělečné činnosti.
Mohu použít příspěvek k zaplacení akontace při koupi přistroje potřebného k zahájení mé SVČ pokud cena přístroje je vyšší, než poskytnutý příspěvek?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
přítel už rok podniká. A chtěl by pro mě vytvořit pracovní místo u něj v malinkaté pizzerii, která vlastně nemá žádného zaměstnance. Je možné získat nějakou dotaci na můj plat?

pamatujte, že „…podnik na dotaci dosáhne až po 12 měsících od jeho zřízení nebo obsazení.“+ Zvláštní důraz bude kladen na osoby znevýhodněn na trhu práce (např.osoby55–
64 let, osoby do25 let věku, příslušníci etnických menšin a osoby s nízkou úrovní kvalifikace. Pro bližší informace prosím kontaktujte jakýkoli úřad práce.

jsou dotace i v roce 2019-asi ano,ale je nutno uzavrit trvaly PP a je to jen na 6 mesicu misto 1 roku??????

ano jsou a jsou od pul roku do jednoho roku. Dotace na zaměstnance z úřadu práce 2020

Dobry den,jak dlouho musím být vedena na úřadu práce,aby případný zaměstnavatel mohl žádat o dotaci?

Dobrý den, obecně je to doba půl roku. Pro bližší informace se prosím obraťte na příslušný /ale i jakýkoli pracovní úřad

Dobrý den, jak dlouho musím být vedena na ÚP, aby mohl zaměstnavatel na mne získat dotace? Mám 51 let.Děkuji za odpověď.

Dobrý den, 6 měsíců. Veškeré případné dotazy prosím směřujte na příslušný úřad práce. A přidávám pro informaci: „O poskytování příspěvku rozhoduje úřad práce s ohledem k aktuální situaci na trhu práce a možnostem pracovního uplatnění uchazeče o zaměstnání. Žádost o poskytnutí příspěvku podává zaměstnavatel. Je potřeba se s žádostí obrátit na příslušné pracoviště úřadu práce.

DISKUZE K : Získejte dotaci pro své zaměstnance 2020

Dobrý den, uvažuji, že bych přes ÚP vzal 1-2, možná časem i více lidí na práce v lese, zahrady, travní porosty.
Jsou to hlavně sezonní práce, ale předpokládám vytíženost na celý rok. Je pravděpodobnost, že bych na tyto pozice a lidi, co bych si vybral získal dotaci?
Děkuji za odpověď.
Karel

Dobrý den, prosím, o žádosti vždy rozhoduje příslušný úřad práce (ve městě Vašeho bydliště), obraťte se tedy tam.
Pamatujte ale, že Většina dotací je vyplácena tzv. ex post – až po dokončení realizační fáze projektu či alespoň dílčí části. Do té doby je nutné vše hradit z vlastních zdrojů nebo třeba z bankovního úvěru.

Dobrý den,
4 roky jsem pracoval v zahraničí na velice specifickém místě (obsluha robota pro bezvýkopovou opravu potrubí). Po návratu do CZ jsem již od 06/2016 na ÚP. Povedlo se mi najít v CZ nyní novou firmu, která má stejnou technologii, na které mám praxi z D a měla by o mě zájem. Ale je to začínající firma, tak bych se chtěl zeptat, zda v tomto případě může firma využít dotaci na nového zaměstnance z ÚP. Děkuji, s pozdravem Miroslav Gregor

Jakub Březen 2, 2018 Napište prosím email na Váš příslušný úřad práce (v místě bydliště), který žádosti vyřizuje.

Dobrý den, je mi 25 let a právě jsem dokončila vysokou školu. Jak dlouho musím být evidována na ÚP, aby byla případnému zaměstnavateli vyplácena dotace? Děkuji

Jakub Březen 22, 2019 Dobrý den, jste s nějakým takovým zaměstnavatelem již domluvena? Uchazeč by tam měl zpravidla být evidován půl roku, žádost ale vždy podává každopádně firma, ne Vy. Pro další otázky se prosím obraťte na příslušný (v místě bydliště) úřad práce.

Dobrý den, 1. května bych měla nastoupit na SÚPM.Je mi 59 roků,zeměstnavatel mi oznámil že mi může dát plat 14000 superhrubého, že vyšší dotaci nedostal.Kde je možné zjistit kolik dostal zaměstnavatel dotace.Na prac. úřadu mi řekli,že více nedostanu jak 15000kč a nakonec nedostanu ani to.Pobírám též inv. důchod 1.st

Další relevantní informace a odkazy:  Dotace pro začínající podnikatele 2021

dobrý den, pokud vam sdelili, ze vice jak 15 000 nedostanete, tak je opravdu mozne ze na vas zamestnavatel dostal onech 14 000. Zjistit jedine na pracovnim urade, ovsem nevim, zda-li je to verejna informace.

Dobrý den, včerejším datem byly ukončeny dotace, měla jsem je jen na pul roku, Zaměstnavatel mi chce dát výpověd dohodou i když s tím nesouhlasím . Chci se zeptat že kdyby došlo k vypovědi ač jakkoliv psane muzu se zaevidovat na urad prace ?

dobrý den, s tímto dotazem se prosím obratte na jakýkoli urad prace – osobne/mmejlem a urcite vam odpovi. Hezky den!

Dobry den,
Prosil bych o radu. Otevrel jsem si kemp a chtel by jsem zazadat o dotace na zamestnance. Jen nevim jak presne na to. A zda-li mam vubec na to narok. Dekuji za odpoved.

Jakub Květen 16, 2017Dobry den, obratte se prosim na jakykoli urad prace, to oni totiz rozhoduji, zda podnikatel muze dostat dotaci a do jake vyse. Hezky den.

Dobrý den, jsem evidovaná 3 měsíce na úřadu práce, věk 58 let, syn je spolumajitel jedné IT firmy, může na mne žádat dotace? Nebo by mohl být problém s tím, že jsme příbuzní, byť firma není rodinná

Dobry den. Urcite se informujte na jakemkoli uradu prace, tam vam odpovi nejlepe. Za me se obavam, ze byste ziskala dotaci snadneji kdybyste byla starsi. A na uradu prace byste mela pravdepodobne byt 6 mesicu. Kazdopadne se informujte.

Dobrý den,chci se zeptat,jsem tři roky na ÚP a dva roky pracuji na dohodu o provedené práci…,mám dvě děti 6 a 9 let,nemám na ně bohužel hlídání.Mám pracovní omezení,jsem po operaci pr.kotníku a lev.kolene,nemohu dlouho stát a chodit,zvedat těžké věci…Mám možnost nastoupit na stálý prac.poměr,i když na zkrácenou prac.dobu,je možné,aby můj zaměstnavatel na mě získal od ÚP nějakou dotaci?A jak toho dosáhnout?Je mi 40 let.Děkuji za odpověď a popř za radu…

Dobrý den, chci se zeptat. Mám volné pracovní místo a zájemce o něj, který je 3 roky na úřadu práce. Zjistil jsem, že mám tedy nárok na dotaci. Mám si najít nějaký formulář ke stažení zde na stránkách ohledně dotací pro zaměstnance. Nemohu ho nikde dohledat. Můžete mi prosím poradit, kde jej stáhnu. Předem děkuji

Jakub Září 6, 2017dobry den, formular tady hledat nemusíte. Tyto dotace se resi primo na uradu práce osobne… Takze dopourucuju se obrátit tam

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, moje kamarádka je delší dobu na pracovním úřadě práce, a jedna firma jí zdělila že kdyby zůstala na pracovním úřadě celkem jeden rok tak si na ní můžou vzít dotaci od EU.
Příjde mi to jako hloupost někde jsem četla že to stačí být jen 5 měsíců, aby si na určitou osobu mohli vyžádat dotaci. tak bych se chtěla zeptat jak to stou dotací popravdě je, nebo jestli nevíte kde bych ty informace mohla zjistit abych ji mohla pomoci.
Moc vám děkuji za odpověď Iveta

Jakub Říjen 11, 2017Dobrý den, žádosti, které se týkají příspěvků na zaměstnance vždy zpracovává příslušný pracovní úřad (v místě sídla firmy), takže nejpřesnější odpověď dostanete přímo tam – zkuste prvně email a když neodpoví, tak nejlepší bude zastavit se osobně.
Podle mě by ale daná firma měla mít o dotaci zájem a když tvrdí, že je třeba být na prac. úřadě celý rok, může to být pravda. Otázka, jestli rovněž mají ověřené informace nebo ne

dobrý den jsem6 mesicu na up a chtěla bych jit pracovat ke stejnemu zamestnavateli u kterého jsem pred téma sesti mmesici skončila mam nárok už na dotace?

Dotaci na zamestnance vyrizuje firma, můžete se zeptat jí. Pokud to mate zjistit Vy, obratte se na prislusny urad práce, který zadosti vyrizuje.

Dobrý den,

když firma ( 95 % invalidů) pobírá příspěvek na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením a vykazuje určitý počet odpracovaných hodin ale dva invalidi tyto hodiny nedodržují – odpracují méně , vedení firmy o tom ví ale nic s tím nedělá ,hrozí za to firmě nějaký postih ,např vracení příspěvku ?

Dobry den, to je na me velmi specificky dotaz, omlouvam se. Zadosti a vse okolo nich vyrizuje Vas prislusny pracovni urad, obratte se prosim s timto dotazem tam. Hezky den.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dotace na zaměstnance se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

13 komentářů: DOTACE NA ZAMĚSTNANCE Z ÚŘADU PRÁCE 2021

 1. Jana napsal:

  Dobrý den ,mám dotaz jsem důchodkyně mám obchůdek ,kdysi asi před 7 lety jak jsem začala ,jsem zaměstnala prodavačku a vyřidila jsem si dotaci na prac.místo. Prodavačka před 3 lety onemocněla a již nenastoupila do práce. Nyní můj dotaz směřuje ,jelikož jsem nemocná a syn ,který je na Pú.sice mimo město ,kde podnikám,by měl zájem se přestěhovat a začít pracovat. Chci se zeptat jestli je možné vyřídit dotaci na zaměstnance .Děkuji

  • Jakub napsal:

   Dobrý den, syn musí být na pracovním úřadě v místě vašeho podnikání, a to po dobu 5 měsíců, pak je možné kontaktovat váš příslušný úřad práce s žádostí o dotaci.

 2. Lenka napsal:

  Dobrý den, jsem dld. na ÚP (odhlašovala jsem se na pár měsíců přerušeno POB), pak opět, ale na základě přiznání ID, nyní 2. st. patřím do OZP. Dld. jsem na neschopence.
  Mám autoimunitní onemocnění a vzhledem k aktuální situaci je rizikové někam chodit. Dle lékařů (mám Ucerózní kolitidu s komplikacemi) by mi nejvíce vyhovoval „home office“. Měla bych nabídku práce na „home office“. Je tam problém, že sídlo firmy by bylo v jiném kraji. Byla by dotace možná i za těchto podmínek? Zcela určitě bych o práci zájem měla, ale nemám ještě zkušenosti. A vzhledem k aktuální situaci pokud by to byla práce na docházení není možné. Možnost by byla i na poloviční úvazek. Dále studuji navazující studium v kombi formě a pomáhám neziskové organizaci jako dobrovolník s administrativou (bezplatně). Popř. se chci zeptat, kde najdu vhodné nabídky v této oblasti, jsem z Ostravy. Děkuji za pochopení a za odpověď. S pozdravem Bc. Lenka Schmidová, DiS.

  • Jakub napsal:

   Dobrý den, pokud je firma, o kterou stojíte v místě vašeho bydliště s trvalým pobytem, pak ano, tato firma by na vás mohla pobírat dotaci. K vašemu druhému dotazu. Obecně hledejte na známých pracovních portálech jako je jobs, prace.cz, startupjobs.cz,… je možné si vyfiltrovat hledání podle toho, zda firma nabízí homeoffice nebo ne. Většinou je to ale tak, že je třeba do firmy docházet, alespoň po dobu zaučení.
   Zkuste se ale ještě poptat přes email na pracovním úřadě v místě vašeho trvalého bydliště, pro upřesnění.
   Ať se vám daří, Jakub

 3. Veronika napsal:

  Dobry den pracuji jako zaměstnanec firmy, která si me vytahla z úřadu prace na dotace tudíž mam smlouvu na rok. Neplánovaně jsem otěhotněla a nebudu schopna pracovat cely rok az do konce smlouvy ale maximalne 7-8 mesicu. Chci se zeptat jestli to je problem a co to pro me znamena ze nedodrzim danou dobu smlouvy?

  • Jakub napsal:

   Dobrý den. Tohle si pak bude řešit firma. Pro vás prakticky žádné povinnosti nevyplývají. Nicméně, přesněji vám určitě odpoví váš příslušný úřad práce. Jakub

 4. Pietro napsal:

  Dotaz,mám známeho 54let,2roky up,nemocný.Chtěl bych zřídit pro něj pracovní místo,potřebuji ovšem automobil cca80000kč,je možné požádat o dotaci na toto auto?

 5. Andrej napsal:

  Dobrý den
  Po vyučení bych rad zamestnal absolventa ale bohužel kvůli koronaviru a omezení výuky bude jej muset někdo zaucit po odborné stránce je možné zadat o dotaci Up.

 6. Novák David napsal:

  Dobrý den chci se zeptat ,jsem zaměstnavatel fyzická osoba , chci zaměstnat osobu TZP třetího stupně jinak máme dva zaměstnance a manželka je osoba spolupodnikající . Nevíme však jakou smlouvu pro něho vymyslet aby to bylo výhodné pro nás i pro něho. Neexituje nějaká dotace na podporu zaměstnávání těchto lidí TZP. Co by jste poradili?Děkuji za odpověď . Novák

  • Jakub napsal:

   Dobrý den, děkuji za dotaz, nicméně bych vás s tímto odkázal na váš příslušný pracovní úřad. Tyhle záležitosti řeší a určitě vám poradí. Děkuji.

 7. Petr napsal:

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Nastoupil jsem do práce a firma na mě dostala dotace na rok. Teď se potřebuji přestěhovat a nevím jestli se dá v práci skončit když ještě neuplynul rok. Popřípadě co to pro mě znamená. Děkuji za odpověďi. Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.