Dotace na plynový kotel 2022

Začátkem roku 2021 končí již 3. vlna Kotlíkové dotace. Ve většině krajů je již dotační balíček vyčerpán. Výjimku však tvoří kraje Liberecký, Pardubický, Královéhradecký, Karlovarský a Středočeský, ve kterých jsou žádosti stále přijímány. Přečtěte si krátký článek o dotacích na plynový kotel v roce 2022.

Získejte dotaci na váš plynový kotel i v roce 2021

Dotace na plynový kotel 2022

Další vlna dotačního programu na sebe ovšem nenechá dlouho čekat, viz souhrnný článek o kotlíkových dotacích. V pořadí již 4. vlna bude rozdělena na dvě základní části:

Dotace na plynový kotel pro nízkopříjmové domácnosti, kde se očekává, že celková výše podpory přesáhne 80%,

– Dotace pro ostatní domácnosti, kde se očekávají podobné podmínky jako v předchozí vlně.

Podpora se týká plynových kondenzačních kotlů. Ty se od konvenčních liší především tím, že dokáží využít část spalin a zvyšují tak svou výkonnost.

Další relevantní informace a odkazy:  Kotlíková dotace 2021 - Vše, co potřebujete vědět

V rámci Kotlíkové dotace lze získat až 120 000,-, v Nové zelené úsporám až 38 500,-. Jedná se o peníze určeny na podporu výměny starých kotlů na pevná paliva. Tyto kotle musí být hlavním zdrojem vytápění v dané nemovitosti (tj. podíl více jak 50%). Výše dotace je 80% uznatelných nákladů.

V Moravskoslezském a Ústeckém kraji se nabízí možnost předfinancování bezúročnou kotlíkovou půjčkou od obce v maximální výši 200 000,-.

Vyúčtování dotací probíhá po realizaci projektu přes krajský úřad, kterému je zapotřebí doložit všechny dokumenty.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kotlíková dotace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Dotace na plynový kotel 2022

 1. Jakub napsal:

  Dobrý den, jsem majitelem bytu 3+1 v bytovém domě o čtyřech bytových jednotkách. Každá jednotka má samostatné plynové vytápění ze sklepních prostor, realizovné v roce 1994.
  Mohu žádat o dotaci na výměnu původního plynového kotle Gazex 12 KW za moderní kondenzační plynový kotel?

  • Jakub napsal:

   jelikož se jedná o bytový dům v Jihomoravském kraji, nelze v tomto případě čerpat dotační podporu z programu Nová zelená úsporám. Program NZÚ se zaměřuje pouze na bytové domy v Hlavním městě Praha. Nicméně bytové domy mimo Prahu podléhají jinému dotačnímu programu. Jedná se o Integrovaný regionální operační program (IROP), který je administrován Ministerstvem pro místní rozvoj. Více informací o tomto programu najdete na následujícím odkazu: http://www.irop.mmr.cz/cs/Vyzvy/Seznam/Vyzva-c-78-Energeticke-uspory-v-bytovych-domech-II
   Pro předběžné informace můžete využít infolinku EUROFON s číslem 800 200 200, internetové stránky: http://www.jdetozateplit.cz/, popřípadě e-mailovou adresu: irop@mmr.cz. Zde by Vám měli k dotační podpoře v programu IROP sdělit potřebné informace. Zkuste se tedy s Vašim dotazem obrátit přímo toto pracoviště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.