Řešme DOTACE společně ve FACEBOOK skupině. (otevře se v novém okně)

Dotace na plynový kotel 2022

Začátkem roku 2021 končí již 3. vlna Kotlíkové dotace. Ve většině krajů je již dotační balíček vyčerpán. Výjimku však tvoří kraje Liberecký, Pardubický, Královéhradecký, Karlovarský a Středočeský, ve kterých jsou žádosti stále přijímány. Přečtěte si krátký článek o dotacích na plynový kotel v roce 2022.

Získejte dotaci na váš plynový kotel i v roce 2021

Dotace na plynový kotel 2022

Další vlna dotačního programu na sebe ovšem nenechá dlouho čekat, viz souhrnný článek o kotlíkových dotacích. V pořadí již 4. vlna bude rozdělena na dvě základní části:

Dotace na plynový kotel pro nízkopříjmové domácnosti, kde se očekává, že celková výše podpory přesáhne 80%,

– Dotace pro ostatní domácnosti, kde se očekávají podobné podmínky jako v předchozí vlně.

Podpora se týká plynových kondenzačních kotlů. Ty se od konvenčních liší především tím, že dokáží využít část spalin a zvyšují tak svou výkonnost.

Další relevantní informace a odkazy:  Dotace na kamna, kotle a tepelná čerpadla 2021

V rámci Kotlíkové dotace lze získat až 120 000,-, v Nové zelené úsporám až 38 500,-. Jedná se o peníze určeny na podporu výměny starých kotlů na pevná paliva. Tyto kotle musí být hlavním zdrojem vytápění v dané nemovitosti (tj. podíl více jak 50%). Výše dotace je 80% uznatelných nákladů.

V Moravskoslezském a Ústeckém kraji se nabízí možnost předfinancování bezúročnou kotlíkovou půjčkou od obce v maximální výši 200 000,-.

Vyúčtování dotací probíhá po realizaci projektu přes krajský úřad, kterému je zapotřebí doložit všechny dokumenty.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kotlíková dotace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Dotace na plynový kotel 2022

 1. Jakub napsal:

  Dobrý den, jsem majitelem bytu 3+1 v bytovém domě o čtyřech bytových jednotkách. Každá jednotka má samostatné plynové vytápění ze sklepních prostor, realizovné v roce 1994.
  Mohu žádat o dotaci na výměnu původního plynového kotle Gazex 12 KW za moderní kondenzační plynový kotel?

  • Jakub napsal:

   jelikož se jedná o bytový dům v Jihomoravském kraji, nelze v tomto případě čerpat dotační podporu z programu Nová zelená úsporám. Program NZÚ se zaměřuje pouze na bytové domy v Hlavním městě Praha. Nicméně bytové domy mimo Prahu podléhají jinému dotačnímu programu. Jedná se o Integrovaný regionální operační program (IROP), který je administrován Ministerstvem pro místní rozvoj. Více informací o tomto programu najdete na následujícím odkazu: http://www.irop.mmr.cz/cs/Vyzvy/Seznam/Vyzva-c-78-Energeticke-uspory-v-bytovych-domech-II
   Pro předběžné informace můžete využít infolinku EUROFON s číslem 800 200 200, internetové stránky: http://www.jdetozateplit.cz/, popřípadě e-mailovou adresu: irop@mmr.cz. Zde by Vám měli k dotační podpoře v programu IROP sdělit potřebné informace. Zkuste se tedy s Vašim dotazem obrátit přímo toto pracoviště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.