Dotace pro podnikatele 2021: Jak je získat? Přinášíme vám základní přehled

V našem článku o možnostech získání podpory pro začínající podnikatele jsme psali o několika možnostech získání podpory. V mnohých dotačních programech však vzniká zásadní problém pro žadatele (podnikatele) – nedokáží splnit dotační podmínky, nebo v případě získání dotačního titulu si jej udržet.

Kraje a místní samosprávy nejčastěji vyhlašují dotační programy na přelomu roku a jejich získání je časově omezené (např. na jeden měsíc). Je proto důležité důkladně si termíny hlídat a nepropásnout je. Při získávání dotací pro vaše podnikání je také nutné obrnit se trpělivostí z důvodu pro někoho nepříjemné byrokracie.

Operačním programem Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost lze získat až 45% z investice.

Podmínkou získání dotace je propracovaný podnikatelský plán a výběr vhodného dotačního programu. Poté bude následovat založení účtu v elektronickém systému. Následně budete pokračovat podáním celkové žádosti o poskytnutí dotace kterou je potřeba pečlivě vyplnit. Tím jste splnili všechny podmínky a bude následovat několik dní či týdnů modlení, aby hodnotitelé Vaší žádosti vyhověli.

Další relevantní informace a odkazy:  Základní přehled pro začínající podnikatele hledající dotaci na své nové podnikání

Po přiřazení podpory právě Vašemu projektu bude následovat jeho realizace. Důležité však je postupovat přesně podle stanovených pravidel konkrétního dotačního programu. Připravit se také musíte na časté kontroly ze strany poskytovatele dotace. Po zrealizování bude následovat proplacení dotace a to přesně podle skutečně vynaložených nákladů.

Postup získávání dotace u různých poskytovatelů je vždy velice podobný. Pro získání podpory od Úřadu práce ČR tak budete postupovat téměř totožně, a je taktéž nutný zpracováný podnikatelský plán.

Držíme Vám tedy se získávání podpory palce, aby byl právě Váš projekt vybrán.

Pro více informací se prosím obraťte na váš příslušný úřad práce.

Jak získat dotaci pro podnikatele
Příspěvek byl publikován v rubrice Dotace obecně se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.