Dotace na kotle

2
Share

Přemýšlíte o výměně starého kotle za úspornější a ekologičtější verzi? Nezapomeňte přitom využít aktuální nabídku dotací z programu Nová zelená úsporám. Žádost můžete podat Vy sami nebo v zastoupení firmy, která Vám nový kotel instaluje.

V roce 2013 se rozběhl program Nová zelená úsporám podporující výměnu starých kotlů v krajích České republiky s největším znečištěním ovzduší. Výzva platila pro Středočeský, Moravskoslezský, Plzeňský, Královéhradecký a Ústecký kraj.

Dotace na kotle až 75%

Prostřednictvím dotací mohli zájemci získat podporu až 75% z nákladů na nový kotel nebo krbová kamna, pokud se současně rozhodli pro zateplením domu. Bez zateplení se podpora pohybovala do maximální výše dotace na kotle kolem 40.000 Kč. Výzva na výměnu kotle se vztahovala na kotle na biomasu, kondenzační plynové kotle i krbová kamna.

Na tuhá paliva, na uhelné kotle, na dřevo nebo kondenzační

Všechny vyjmenované kotle spadají pod kotlíkovou dotaci. Na každý je dotace trošku jiná, ale vesměs se pohybuje od 70 – 80% všech vašich nákladů spojených s instalací nového kotle.

Jak je to s kotlíkovou dotací pro rok 2021? Sledujte náš aktualizovaný článek.

V minulém roce proběhla další výzva v programu Nová zelená úsporám zaměřená na rodinné domy. Mimo jiné se dotace vztahovaly také na podporu efektivního využití zdrojů energie, které podporovaly i výměnu starých kotlů za nové nízkoenergetické kotle na biomasu či plyn.