SEFY Recenze [2023]

0
Share

Jednou z nejúspěšnějších společností instalující fotovoltaické elektrárny na klíč pro rodinné domy, je firma SEFY Czech Republic s.r.o. Tato společnost působí na českém trhu již několik let (od roku 2016) a postupně si vydobyla silnou pozici v oblasti solárních technologií.

Firma SEFY Czech Republic s.r.o. nabízí svým klientům kompletní servis v oblasti fotovoltaiky, včetně projektování, instalace a následné údržby solárních panelů a všech technologií. Společnost se zaměřuje na kvalitu poskytovaných služeb a používá pouze nejmodernější technologie a komponenty od předních světových výrobců.

Klienti SEFY Czech Republic s.r.o. jsou především majitelé rodinných domů, kteří chtějí snížit své náklady na elektřinu a zároveň přispět ke snížení emisí skleníkových plynů. Společnost nabízí svým zákazníkům individuální přístup a poradenství při výběru nejvhodnějšího systému pro jejich domácnost. Klienti jsou informováni o výhodách a nevýhodách jednotlivých typů solárních panelů a očekávaných úsporách na energiích.

Fotovoltaické elektrárny SEFY Czech Republic s.r.o. sází na tým odborníků, kteří mají dlouholeté zkušenosti s projektováním a instalací solárních systémů. Pracovníci firmy jsou certifikováni a pravidelně absolvují školení, aby mohli nabízet svým klientům ty nejlepší a nejaktuálnější řešení.

SEFY Recenze od reálných zákazníků

Společnost SEFY se pyšní opravdu velmi širokým zástupem spokojených klientů, kteří společnost SEFY doporučují velmi rádi a velmi často.

SEFY je tak nejlépe hodnocená instalační firma na portále Refsite.info, která shlukuje reálné a ověřené zákaznické recenze, čímž je Refsite unikátním projektem. V referencích si můžete přečíst konkrétní příběhy spokojených majitelů fotovoltaických elektráren od SEFY.

Podobně vysoké hodnocení se společnosti SEFY dostává také na serveru Google Maps. Podobně jako na Refsite jsou recenze SEFY na serveru Google Maps rovněž plné spokojených klientů:

SEFY Recenze na Google Maps

Proč fotovoltaiku od SEFY?

Společnost SEFY tvoří odborníci se zkušenostmi z českých i zahraničních společností. Jednatel společnosti Ing. Josef Zíka získával od roku 2008 cenné zkušenosti jako servisní a technický konzultant u nadnárodní energetické společnosti v oblasti záložních zdrojů. Druhý jednatel Ing. Miroslav Mikeš se od stejného roku věnuje oblasti dotací a úspor energií za společnost Zaveza consulting s.r.o.

Postupem času se oba jednatelé začali realizovat v oblasti perspektivních obnovitelných zdrojů energie. Josef Zíka v rámci projekční a revizní činnosti pro FVE a Miroslav Mikeš v rámci dotací pro firemní a státní sektor, tak i pro rodinné domy zejména v programu Nová Zelená Úsporám (NZÚ).

Sesterská společnost A-Z TRADERS s.r.o., jež je úzce provázána se společností SEFY Czech Republic s.r.o. pak stojí za vývojem nejdůležitějších komponent pro moderní fotovoltaické elektrárny. Zejména se jedná o certifikované rozváděče, nabíjecí stanice pro elektromobily (wallboxy) a regulace A-Z ROUTER. Regulace A-Z ROUTER patří k evropské špičce v rámci inteligentní regulace a aspiruje na jeden z nejdůležitějších produktů z oblasti smart home. Jak to funguje?

Díky A-Z ROUTERu je možné pohodlně a jednoduše nastavit inteligentní řízení energetických toků v domácnosti tak, že elektřinu, kterou vyrobí fotovoltaická elektrárna (a domácnost ji nedokáže spotřebovat), lze snadno primárně ukládat k nabíjení bateriového úložiště na pozdější použití a sekundárně k ohřevu vody TUV v bojleru. Tímto způsobem pak dochází k maximalizaci užitku energie vyrobené ze slunce v domácnosti tak, že

Celkově lze říci, že firma SEFY Czech Republic, s.r.o. je úspěšnou společností v oblasti instalací fotovoltaických elektráren pro rodinné domy i pro firmy. Díky svému individuálnímu přístupu, odbornosti, kvalitě služeb, ale i přesahu díky propojení se společností A-Z TRADERS s.r.o., si získává stále větší počet spokojených zákazníků a právem posiluje svou pozici na trhu.

SEFY fotovoltaika, vlastní regulace a fotovoltaický ohřev vody

Klíčová konfigurace moderních fotovoltaických elektráren je fotovoltaická solární elektrárna s baterií. SEFY nabízí hned 4 základní sestavy, které se liší instalovaným výkonem a velikostí bateriového úložiště:

 • SEFY BASIC: 3,64 kWp, 8 panelů Canadian Solar 455 Wp, střídač střídač GoodWe GW3648D-ES, baterie Pylontech 7,1 kWh. Předpokládaná roční výroba 3,4 až 3,8 MWh.
 • SEFY OPTIMAL: 5,46 kWp, 12 panelů Canadian Solar 455 Wp, střídač GoodWe GW6.5K-ET, baterie Titan HV 10,64 kWh. Předpokládaná roční výroba 5,1 až 5,7 MWh
 • SEFY PREMIUM: 7,28 kWp, 16 panelů Canadian Solar 455 Wp, střídač GoodWe GW8K-ET, baterie Titan HV 11,22 kWh. Předpokládaná roční výroba 6,8 až 7,6 MWh
 • SEFY ELEKTROMOBILITA: 10,01 kWp, 22 panelů Canadian Solar 455 Wp, střídač GoodWe GW10K-ET, baterie Titan HV 11,22 kWh, dobíjecí stanice pro elektromobily A-Z CHARGER wallbox. Předpokládaná roční výroba 9,2 až 10,3 MWh.
SEFY Fotovoltaika nabídka 2023

Jak probíhá spolupráce s firmou SEFY od A do Z i s vyřízením dotace?

Spolupráce se společností SEFY je velmi rychlá a efektivní. Celý proces získání fotovoltaické elektrárny lze rozdělit do 5 kroků:

Oslovený obchodní zástupce ze společnosti SEFY říká:

„Při návrhu fotovoltaické elektrárny na klíč se zajímáme o faktické parametry domácnosti, které nám pomáhají odhadnout charakter spotřeby. Pro návrh je důležité vědět, kdy a jak velká spotřeba obyčejně nastává a následně jsme schopni zvolit vhodný počet panelů.“

Důležité je poznat, jak domácnost funguje, obyčejně se získávají informace jako:

 • Roční spotřeba elektřiny
 • způsob vytápění
 • způsob ohřevu vody
 • počet lidí v domácnost
 • počet bytových jednotek
 • atypické spotřebiče
 • plánované spotřebiče do budoucna

Foto z realizací FVE od SEFY

SEFY patří k instalačním společnostem, které se nebojí ukázat detailní informace o úspěšných instalací. Oficiální web společnosti tak je plný poctivě zpracovaných „reportů“ z proběhlých instalací, takže si každý potenciální zákazník může velmi snadno představit, jak taková instalace fotovoltaiky od SEFY může probíhat a co od toho čekat.

Více na oficiálním webu: https://www.sefy-cr.cz/reference.

SEFY Czech Republic s.r.o v médiích

SEFY Czech Republic s.r.o. patří k často citovaným společnostem, které jsou s oblibou oslovovány předními českými médii. Některé z posledních mediálních výstupů, které stojí za pozornost, najdete například zde: