Nová zelená úsporám Light – O co jde?

Program Nová zelená úsporám Light je primárně určen pro fyzické osoby a malé podnikatele, kteří mají vlastní rodinný dům nebo byt v osobním vlastnictví a chtějí snížit své náklady na energie a přispět ke snížení emisí skleníkových plynů. Program není určen pro vlastníky bytů v osobním vlastnictví, kteří jsou současně spoluvlastníky budovy, a také není určen pro komerční budovy nebo pro byty v nájmu.

Kromě výměny neefektivních zdrojů tepla a vytápění za účinnější alternativy, podporuje program také výměnu oken a vstupních dveří za tepelně izolační a výměnu kotle na tuhá paliva za kotle na plynná paliva nebo tepelné čerpadlo. Finanční podpora se poskytuje formou grantu a její výše se odvíjí od typu a množství instalovaných zařízení.

Přihlásit se do programu můžete prostřednictvím internetového formuláře na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu. (Poradit se také můžete přímo na stránkách nové zelené úsporám: https://novazelenausporam.cz/poradenstvi-pro-nzu-light) Je nutné vyplnit žádost o grant, přiložit potřebné doklady a zvolit si typ podporovaných opatření. Po schválení žádosti můžete začít s realizací opatření a po jejich dokončení můžete požádat o proplacení grantu.

Je důležité si uvědomit, že program Nová zelená úsporám Light je časově omezený a finanční prostředky jsou poskytovány v rámci přiděleného rozpočtu. Je proto vhodné se do programu co nejdříve přihlásit a začít s realizací opatření, abyste mohli včas získat finanční podporu.

Je také důležité zvolit správné opatření a instalovat je odbornou firmou s platným živnostenským oprávněním, abyste mohli plně využít výhody programu Nová zelená úsporám Light a dosáhnout co největší úspory energie a snížení emisí skleníkových plynů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dotace obecně. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *