Základní informace o možnostech získání dotace na tepelné čerpadlo v roce 2021

Stejně jako mnohými jinými oblastmi, i tepelným čerpadly se zabývá dotační program Nová zelená úsporám. Ten si klade za cíl rozšíření využití obnovitelných zdrojů v bytových a rodinných domech. Aktuálně je žadatelům umožněno podat žádost do konce roku 2021.

Dotace na tepelné čerpadlo jsou v roce 2021 poskytovány na všechny druhy tepelných čerpadel:

· Tepelná čerpadla voda – voda

· Tepelná čerpadla země – voda

· Tepelná čerpadla vzduch – voda

Konečná výše dotace závisí na typu čerpadla a zda bude rekonstrukce zahrnovat i zateplení objektu či nikoliv. Pokud zateplení není součástí, je dotace vždy nižší. U čerpadel typu voda – voda a země – voda je při současném zateplení dotace 100 000,-. Bez zateplení se dotace snižuje na 80 000,-. Na čerpadla vzduch – voda lze poté čerpat 75 000,-, respektive 60 000,- v případě bez zateplení.

Podporu může získat jak fyzická, tak právnická osoba na nemovitost situovanou na území České republiky.

Také čtete:  Dotace na kotle (2019 a 2020)

V případě, kdy se žadatel rozhodne tepelným čerpadlem nahradit kotel na pevná paliva, lze žádat i o tzv. Kotlíkovou dotaci. V té lze získat až 120 000,- a navíc při kombinaci obou dotačních programů získat bonus ve výši 20 000,-.

Jestliže máte o státní podporu zájem, rozhodně s žádostí neotálejte. Zájem občanů je obrovský a zdaleka se tak nedostane na všechny. Jednotlivé případy posuzují a přerozdělují jednotlivé kraje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kotlíková dotace se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.