Základní informace k vašemu plynovému kotli

Začátkem roku 2021 končí již 3. vlna Kotlíkové dotace pro výměnu vašeho starého kotle za nový. Ve většině krajů je již dotační balíček vyčerpán. Výjimku však tvoří kraje Liberecký, Pardubický, Královéhradecký, Karlovarský a Středočeský, ve kterých jsou žádosti stále přijímány.

Další vlna dotačního programu na sebe ovšem nenechá dlouho čekat. V pořadí, již 4. vlna bude v roce 2021 rozdělena na dvě základní části:

  • Dotace pro nízkopříjmové domácnosti, kde se očekává, že celková výše podpory přesáhne 80%,
  • Dotace pro ostatní domácnosti, kde se očekávají podobné podmínky jako v předchozí vlně.

Dotace na plynový kotel, to je i podpora plynových kondenzačních kotlů

Podpora se týká plynových kondenzačních kotlů. Ty se od konvenčních liší především tím, že dokáží využít část spalin a zvyšují tak svou výkonnost.

V rámci Kotlíkové dotace v roce 2021 (vč. 2022) lze získat až 120 000,-, v Nové zelené úsporám až 38 500,-. Jedná se o peníze určeny na podporu výměny starých kotlů na pevná paliva. Tyto kotle musí být hlavním zdrojem vytápění v dané nemovitosti (tj. podíl více jak 50%). Výše dotace je 80% uznatelných nákladů.

V Moravskoslezském a Ústeckém kraji se nabízí možnost předfinancování bezúročnou kotlíkovou půjčkou od obce v maximální výši 200 000,- Kč.

Vyúčtování dotací probíhá po realizaci projektu přes krajský úřad, kterému je zapotřebí doložit všechny dokumenty.

Kotlíková dotace v roce 2021 a 2022
Příspěvek byl publikován v rubrice Kotlíková dotace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *