Základní informace, jak získat dotaci na váš pasivní dům

Pasivní domy se poslední dobou stávající více a více oblíbenými. Tento zájem je ještě podpořen dotacemi z programu Nová zelená úsporám.

Na začátek je důležité upozornit, že o tento příspěvek je možné žádat i zpětně. Dotace může dosáhnout až 50 % nákladů na stavbu domu. Avšak opravdu jen domu. Do nákladů se nezapočítávají náklady na pořízení pozemku. Obyvatelé Moravskoslezského a Ústeckého kraje mohou dosáhnout na dotaci o 10 % vyšší.

Jako podporu na pasivní dům můžete získat 300 000,- nebo až 450 000,- v případě že splníte přísnější podmínky (použití technologií využívající obnovitelné zdroje) a navíc dalších 35 000,- na tzv. Blower door test, který slouží k zjištění vzduchotěsnosti obálky budovy a následnému určení energetické náročnosti domu.

Podpora bude přiřazena projektům novostaveb rodinných domů s energeticky vztažnou plochou maximálně 350 m2 a instalovaným systémem nuceného větrání se zpětným získáváním tepla. Mezi další podmínky patří:

Další relevantní informace a odkazy:  Dotace na zelenou střechu jsou čím dál víc populární

· Instalace zařízení využívajících energii z obnovitelných zdrojů musí být provedena odborným dodavatelem

· Systém zpětného zisku tepla z odváděného vzduchu je minimálně 75 %

· Musíte zajistit odborný technický dozor

· Na takto podpořenou stavbu (dotaci na pasivní dům) již nelze získat další dotace z kategorie A a C programu Nová zelená úsporám

Další bonus v podpoře lze získat při použití materiálů s vydaným environmentální prohlášením typu III.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pasivní domy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.