VLÁDNÍ POBÍDKY PRO SOLÁRNÍ ENERGII

Stále více spotřebitelů se pod vlivem rostoucích problémů spojených se změnou klimatu a kolísajícími náklady na veřejné služby přiklání k obnovitelným zdrojům energie, jako jsou solární panely (známé také jako solární fotovoltaické panely nebo jednoduše fotovoltaika).

Kromě udržitelného života se využívání solární energie prokazatelně vyplatí i finančně – nadobro se zbavíte placení měsíčních účtů, dlouhodobě ušetříte a využijete vládních pobídek na instalaci solárních panelů pro obytné a komerční budovy.

Pokud ještě nejste přesvědčeni o výhodách fotovoltaiky a lukrativních pobídkách, čtěte dál.

RŮST VÝROBY SOLÁRNÍ ENERGIE VE SVĚTĚ

Největšími světovými výrobci solární energie jsou dnes stále Čína, Japonsko, USA a Indie. Za posledních 15 let se celosvětové využití solární energie prudce zvýšilo na přibližně 20 % a celosvětová produkce vyrobená fotovoltaickými články se každoročně zvyšuje o 50 %. Povědomí o udržitelnosti, praktičnost a lákavá vládní legislativa jsou jen některé z faktorů, které ovlivňují tento velký přechod.

Například v Německu činí podíl solární energie na celkové výrobě elektřiny 10 %. Zajímavé je, že v roce 2020 se zde nachází přibližně 2 miliony fotovoltaických systémů, které vyrobily 51,4 terawatthodin elektřiny, což je velký skok oproti 3,1 terawatthodinám v roce 2007. Německo je nyní spolu s Čínou, Japonskem, USA a Indií považováno za jednoho z největších výrobců solární energie na světě.

Tato čísla jasně ukazují, že se zde děje něco opravdu velkého. Znatelné dopady klimatických změn nám připomínají, že je naléhavě nutné přeorientovat výrobu energie na něco, co je obnovitelné a mnohem udržitelnější. Výroba solární energie se musí mnohem více rozšířit a vlády udržují tempo poskytováním pobídek a programů financování solární energie. Tyto vládní pobídky se liší podle místa. Prozkoumejme několik příkladů.

SOLÁRNÍ ENERGIE PRO DOMÁCNOSTI A KOMERČNÍ VYUŽITÍ

Nikdy není pozdě začít se solární technologií. Díky lukrativním státním dotacím, o kterých jsme hovořili výše, můžete využívat více výhod než u tradičních zdrojů energie.

Výroba vlastní obnovitelné energie je rozhodně vzrušující! Místo toho, aby se spotřebitelé ve velké míře spoléhali na drahou energii, mohou si odškrtnout měsíční výdaje za energii a tento rozpočet alokovat jinam. Čím vyšší je měsíční účet, tím větší jsou úspory. Jistě, instalace solárního panelu ve vaší domácnosti nebo firmě může přinést téměř nulové náklady na energii na dlouhou dobu.

S ohledem na udržitelnost a finanční životaschopnost mohou majitelé domů a firem instalací solárních panelů výrazně změnit svou spotřebu energie.

Náklady na fotovoltaiku se naštěstí v průběhu let snížily. Počáteční náklady na instalaci solární energie tak dnes vypadají přívětivěji k peněžence spolu s pobídkami na solární panely, které získáte od vlády, energetické společnosti i samotných instalátorů solárních panelů.

Pohybem vpřed jste nyní v pozici, kdy můžete učinit udržitelnou investici!

Komentáře (Zatím žádné)

Zanechte odpověď