Státní dotace pro postižené COVIDEM

Aktuálně jsou otevřeny programy a dotace pro fyzické a právnické osoby, které mají nějakou spojitost s nemocí Covid-19.

Pojďme se podívat, kdo může mít teoreticky nárok na dotaci ohledně koronaviru.

Jde o programy na ušlé nájemné, sport, kultury, podnikatele, firmy investující prostředky do boje proti této nemoci, nebo firmy, kterým nebyly splaceny pohledávky včas a proto možná budou moci čerpat dotaci na pořízení nutného menšího majetku, na který nemají z těchto důvodů peníze.

Příklady otevřených dotací pro podnikatele ovlivněné Covidem (k 27.11.)

  • Kompenzační bonus pro OSVČ, společníky firem a „dohodáře“ – částka, na kterou můžete dosáhnout je 500Kč každý den. Tato dotace již běží a lze ji žádat do 22.1. 2021.
  • Ošetřovné pro OSVČ – Jde o tzv. ošetřovné, což je podpora na děti. V tomto případě jde o částku 400Kč každý den. Termín končí 9.12. a žádost můžete podat na ministerstvu průmyslu a obchodu.
  • Covid – Nájemné – Dotace je určena pro podnikatele, kteří museli uzavřít nebo omezit provoz svých provozoven. týká se podnikatelů, kteří museli kvůli opatřením proti Covid 19 uzavřít nebo omezit provoz. Dotace se proplácí z 50 % nájemného a vyplácí se za měsíce červenec, srpen a září 2020. O dotaci lze žádat do 21. ledna 2021 a to opět přes ministerstvo průmyslu a obchodu).
  • Covid III – Patří zde provozní a investiční úvěry. Pro více informací kontaktujte svou banku nebo si přečtěte více informací v odkaze zde.
  • Covid – Kultura – Pro podnikatele kulturního a kreativního odvětví, většinou tedy půjde o divadla. Je možné získat až 50 procent z vašich přesunutých nebo zrušených událostí. Tyto žádosti jsou však momentálně ukončeny (k 27.11.2020)
  • Covid – Podpora cestovního ruchu – Dotace určené cestovním kancelářím za jejich zrušené lety nebo dotace pro průvodce. Žádosti lze podávat do 11. ledna a to přes ministerstvo pro místní rozvoj.
  • Covid – Sport – Přes Národní sportovní agentury můžete žádat o dotaci pokud jste profesionál nebo je vaše cílová skupina podnikatelský subjekt zaměřený na sport. Covid Sport dotace jsou také určeny pro profi a polo profesionální soutěže, které musely být například zrušeny. Sledujte výzvy u konkrétních agentur.
Další informace o dotacích:  Dotace na plynový kotel - Nová Zelená úsporám

Zdroj: podnikatel.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Dotace obecně se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.