Solární panely šetří peníze ať už bydlíte kdekoli – příběhy zákazníků

„Solární průmysl se v roce 2020 opravdu změnil kvůli COVID,“ řekl McKechnie. „Lidé začali mít větší zájem o své domovy, když začali pracovat z domova.“ Komerční podnikání pokleslo, ale obytné se zvýšilo, zejména u solárních baterií a generátoru. “ Henry Gil-Newton z Berkeley Springs instaluje řadu solárních panelů na střechu v Morgan County. Gil-Newton je vedoucí instalační posádky v Mountain View Solar. Foto Matt Hovermale. Zpočátku byla sluneční energie typicky přímá ze sítě, což znamená, že byla vázána na komerční elektrickou síť. Sluneční energie byla použita k posílení komerční energie. Stále více lidí z nutnosti nebo z výběru opouští rozvodnou síť a instaluje solární baterie a generátory pomocí svých polí solárních panelů, aby dosáhlo energetické nezávislosti.

„Došlo k obrovské migraci na solární baterie a solární generátory, protože poskytují autonomii a energetickou odolnost,“ řekl McKechnie. Solární panely lze instalovat na střechu nebo na zem. Solární instalace se liší velikostí a mohou napájet vše od malé vzdálené kabiny po celou farmu nebo areál. Většina z nich je nyní spárována s automatickým pohotovostním generátorem pro extra výkon. Od stavby po solární McKechnie, narozený v Kalifornii a adoptovaný za dva týdny, promítá slunečný optimismus svého domovského státu. V roce 1993 se s bývalou přítelkyní přestěhoval do Berkeley Springs a v roce 1995 začal stavět Mountain View Builders se stavbou luxusních domů se svým bratrem Petem. „Co by mohlo být lepší než tohle?“

Mike si pamatuje, že se ptal svého bratra, když přemýšleli o svém počátečním úspěchu. „Bylo by lepší, kdybychom mohli tyto velké domy zefektivnit, místo utrácení peněz za všechny ty fantastické věci,“ odpověděl Pete. Kolem roku 2005 byl McKechnie zapálen o solární energii, začal navštěvovat veletrhy na západě, přinést zpět to, co se naučil, a pokusit se začlenit nové solární technologie do domů, které již stavěli. V roce 2007 postavil pro svou vlastní rodinu experimentální solární dům. Více zákazníků začalo žádat o solární energii a stala se populárnější.

V roce 2011 společnost přestala stavět domy. Za posledních 10 let se společnost soustředila výhradně na solární elektřinu nebo fotovoltaickou (PV) technologii, běžně známou jako solární panely. Společnost opustila své rané úsilí ve větrné energii již dávno a uvedla nedostatečné množství větru. Sluneční teplá voda byla další metodou, která zmizela. Solární elektřina se stala standardním nositelem alternativních energetických technologií. Solární baterie a solární generátory získávají na popularitě ve venkovské oblasti, kde lidé buď chtějí, nebo potřebují být soběstační. Před deseti lety chtěl přibližně jeden z 15 zákazníků baterii. Dnes je to podle McKechnieho každý čtvrtý. 

Aby si postavili svůj vysněný dům v Berkeley Springs. Společnost Oaks uvedla, že ve svém novém domově přešla na solární kvůli účinnosti a nízké údržbě. Na své garáži nechal nainstalovat 28 solárních panelů a poté přidal dalších 12 pro záložní baterii a generátor, celkem tedy 40 panelů. Oaks řekl, že má rád nízké účty za elektřinu, a litoval jen toho, že zpočátku nedostal solární baterii a generátor. „Náš účet za elektřinu činil 9,35 USD (=250Kč) měsíčně za dům o rozloze 3400 čtverečních stop,“ řekl Oaks. Během 26hodinového výpadku elektrického proudu pár provozoval vše ve svém domě na plný výkon. V roce 2012 společnost Oaks prodala svůj solární dům na Maranatha Road.

Stále žije v Berkeley Springs. Cesta růstu Instalační týmy společnosti Mountain View Solar pracují v létě v Loudoun County Va. Instalují solární systémy pro oblast veřejných škol. Podle McKechnieho tento krok ušetří školám tisíce na utilitách ročně. Školský systém Loudoun County bude moci exportovat energii do Dominion Virginia Power pro budoucí kredity. S přijetím zákona House Bill 3310 9. dubna se Západní Virginie připojí k Marylandu a Virginii a stane se 29. státem, který umožní takové smlouvy o nákupu solární energie (PPA). Tyto právní dohody se staly oblíbeným způsobem, jak mohou zákazníci elektřiny financovat investice do sluneční energie.

PPA jsou také pobídkou pro přilákání podniků, které chtějí snížit svou uhlíkovou stopu. Může trvat deset let nebo déle, než se solární instalace zaplatí sama. Ale díky snazšímu financování dostupnému prostřednictvím přijetí nové legislativy bude solární energie dostupnější pro majitele domů, firmy a obce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Solární panely na chatu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *