Schlieger Recenze (2023)

Největší český poskytoval fotovoltaických systémů, solárních panelů na ohřev vody a tepelných čerpadel. Na to vše poskytují garanci vyřízení dotace. Pojďme se podívat na nejčastější recenze na firmu Schlieger za poslední dobu. Každá firma se nějak vyvíjí, mění, zlepšuje, proto si budeme všímat recenzí jen za poslední dobu a to za rok 2021 a 2022. Co tedy o společnosti Schlieger říkáte na internetu? Jaké jsou jejich ukázky práce a jaký je s firmou postup spolupráce?

Schlieger recenze: Jaký je na ně náš názor?

Schlieger tým

Schlieger recenze: Společnost Schlieger je Česká firma, která se již 12 let specializuje na energii z obnovitelných zdrojů, hlavně pro rodinné domy a novostavby. Velikost společnosti spočívá v počtu realizací v Česku. Firma uvádí přes 5000 zakázek, a protože fotovoltaika zažije dle našeho názoru v dalším roce boom, zakázek bude stále přibývat. To bude zároveň test jejich zákaznického servisu a logistiky.

Výhodou však je, že vyrábí vlastní produkty – řeší si výrobky sama, ví, kolik budou schopni vyrobit a nainstalovat. Také počet jejich zaměstnanců strmě roste. Poslední číslo v roce 2021 je 300 pracovníků. Kvalifikovaných zaměstnanců a obchodních zástupců musí přibývat i nadále, vzhledem k tomu, že zakázky realizují téměř denně.

Proč Schlieger?

 • Jejich specialisté působí ve všech koutech České republiky, a tak jsou schopní obsloužit každého od Aše až po Vsetín.
 • Přináší vlastní inovativní produkty na trh, na jejich vývoji
 • Spolupracují s ČVUT a VUT a vlastní všechny evropské certifikace k jejich prodeji i instalaci.
 • Největší důraz kladou na kvalitu našich produktů. Poskytují na ně štědré délky záruk a v případě potřeby také bezplatný servis

Ponechme rychlost dodávek stranou. Co dále firma nabízí? Jsou to právě osobní konzultace, individální cenové nabídky, kde se opravdu snaží dodržet lhůtu 4 dní na zaslání, a hlavně nabízejí garanci získání dotace. Ono se není čemu divit, že úspěšnost dotace je v podstatě 100%ní, protože již mají své zaběhnuté know-how. Prakticky každý, kdo si chce nainstalovat fotovoltaiku/ solární panely, tak o dotaci samozřejmě stojí.

Schlieger fotovoltaika, tepelná čerpadla a solární ohřev vody

Co tedy nabízí?

 • Fotovoltaické elektrárny + akumulace do baterií, + akumulace do vody, + tepelné čerpadlo
 • Tepelná čerpadla (mimo jiné teď se slevou 50 000 Kč – Více zde)
 • Solární ohřev vody – Solární systémy, Solární kolektory

Instalace fotovoltaické elektrány na rodinném domě je hotova často již během 1 dne. Krátké video z instalace firmy Schlieger.

Reálné recenze s firmou Schlieger

Zkušenosti s firmou jsou veskrze pozitivní a zákazníci se vrací. Jeden za všechny, může být třeba rockový zpěvák, pan Petr Janda, který se podělil o zkušenosti s topením pro 3 budovy, které postavil. 🙂

Ve svém penzionu a rodinné chatě v jednom, si prošel několika druhy topení až opakovaně skončil u tepelného čerpadla od Schliegeru. Teplené čerpadlo (24 kW) v tomto případě zároveň vytápí jak užitkovou vodu tak radiátory. 

„Zjistli jsme, že nám krb nic nevytopí. Musíme koupit čerpadlo. Našli jsme Schliegera a ten se nám líbil. Nabídka byla s dotací, vyřízením dotace, dobré termíny, cena dobrá a tak jsme do toho šli.“

Recenze z internetu

Obecně je třeba říct, že pokud jsou někde recenze negativní, je to způsobeno drobnými zpožděními. To se dá přihlédnout oko vzhledem ke covid situaci. Pozitivních recenzí je pak dostatek. Ostatně jako všude, tak i zde záleží na lidech (řemeslnících). Co tedy o firmě Schlieger píšete?

„Dnes je to měsíc od podpisu a díky oz máme nainstalovany 2 elektrárny a obe po revizi nyní už čekáme jen na cez 🤷🏻

„Chtěl bych pochválit montážní skupinu pana Tymchaka. Pracovali s absolutním nasazením, pečlivě a bezchybně. Svým vstřícným a skromným vystupováním si nás zcela získali. Všechny problémy vyřešili s přehledem a klidem k naší plné spokojenosti.
Vysvětlení všech podrobností provozu a zodpovězení zvídavých otázek bezchybně zvládl i „spouštěč“ pan Bardoň, který se dostavil 36 hodin po spuštění tepelného čerpadla, což považuji za pěkný čas.
Hvězdičku jsem ubral za delší čekání na provedení práce, vše se ale vešlo do přislíbeného termínu.

„Chtela bych firme Schlieger podekovat za instalaci TČ v dome kde bydlim…sice s odkladem puvodniho terminu ale dalsi termin 1.11 prijeli a zacali s instalaci,2.11 bylo vse hotove a vecer se jiz topilo…za nas nemuzu rict ze by nekde vazla komunikace,dokonce ikdyz nemuseli se mi ozvali (jsem jen najemkyne v dome kde se cerpadlo instalovalo,ne majitelka ktera ho objednala) takze nemuseli a i pres to se ozvali a vse mi vysvetlili…samozrejme covidova situace vse komplikuje a to ve vice firmach takze chapu prodlevy s instalacemi…za me na jednicku a sem stastna ze se tremi detmi jiz nemusim chodit zatapet do kotle na drevo a uhli 😊 moc dekuji“.

Foto recenze z realizace Schlieger fotovoltaiky a čerpadel:

Recenze Schlieger
Recenze Schlieger

Přikládáme video, kde se tepelná čerpadla montují:

Schlieger – výroba tepelných čerpadel

A jak probíhá spolupráce s firmou Schlieger od A do Z i s vyřízením dotace?

1. Zaslání nezávazná poptávka

Zpravidla do 48 hodin od odeslání poptávky přes formulář se vám ozve technický specialista a vysvětlí vám, z jakých variant si můžete vybírat. Probere s vámi spotřebu domácnosti, zjistí potřebné údaje o vaší střeše a zeptá se na případné individuální požadavky.

2. Technický návrh a odhad ceny – Do 48 hodin

Zpracujeme všechny podklady, které jsme od vás získali, a připravíme vám rámcovou nabídku. Najdete v ní přehledný soupis použitých komponent, výpočet úspor a dobu návratnosti vaší investice.

3. Návštěva technika – Do dalších 48 hodin

Přímo na místě instalace s vámi vše detailně prozkoumá a probere náš technik pracující v oblasti, kde bydlíte. Zakládáme si na instalaci v TOP kvalitě, garantovaném vyřízení dotace a bezproblémovém zapojení do sítě. Proto raději dvakrát měříme a jen jednou stavíme.

4. Chystání nabídky – Další pracovní den

Hned po návratu technika začneme chystat nabídku, která bude šitá na míru vašim potřebám. Zohledníme v ní vaši střešní krytinu, navrhneme nejlepší umístění panelů na střeše a propočítáme nejvhodnější parametry všech komponent.

5. Podepsání smlouvy – 7–14 dní

Jakmile odsouhlasíte navržené řešení, připravíme vám návrh smlouvy s jasným a přehledným rozpočtem. Po podpisu smlouvy se okamžitě pouštíme do práce.

6. Vypracování žádosti o dotaci – Toto trvá průměrně 22 dní

Vypracujeme energetický posudek a vytvoříme projektovou dokumentaci. Jen s těmito materiály lze žádat o dotaci. Vše ale vyřídíme za vás.

7. Montáž, instalace a testování – Cca 30 dní

Instalaci provede náš profesionální tým zkušených montážníků. Systém zprovozní, vysvětlí vám jeho funkčnost a ukážou vám, jak jednoduše ho můžete ovládat pomocí aplikace v chytrém telefonu.

8. Revize systému – Trvání 2–3 dny

Vyšleme k vám revizního technika, který prověří správnost zapojení celého systému a předá vám dokumenty nezbytné pro připojení do distribuční sítě (ČEZ, PRE nebo EDG).

9. Připojení do distribuční sítě
Týden až 30 dní od dokončení instalace

Abyste mohli systém využívat i s případnými přetoky do sítě, musí za vámi přijel ještě technik z vaší distribuční sítě. Ten celý systém znovu prověří a připojí vás do sítě.

10. Vyplacení dotace – 6 týdnů od doložení dokumentace

Hned po připojení do sítě pošleme veškerou dokumentaci na Státní fond životního prostředí (sfzp.cz). Jakmile úředníci dokumenty zpracují, vyplatí vám dotaci na účet.

Klíčové slovo: Schlieger recenze, Fotovoltaika Schlieger

Příspěvek byl publikován v rubrice Kotlíková dotace, Recenze se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: Schlieger Recenze (2023)

 1. Eva F. napsal:

  Velké poděkování panu obchodními zástupci p. Tomáši Stejskalovi za jeho pomoc při řešení mé složité situace.

 2. Jaroslav Pangl napsal:

  S firmou Schlieger mám jenom pozitivní zkušenost, profesionální práce obchodního zástupce, vždy ochotný poradit a i velmi dobrá práce montérů, kteří přijeli solární panely namontovat mne utvrdilo, že jsme se rozhodl pro správnou firmu. Fotovoltaika zatím pracuje ve zkušebním provozu, chybí revize , ale i toto je v běhu a doufám, že se to v brzké době vyřeší. Firmu Schlieger mohu ze své zkušenosti jenom doporučit.

 3. Zdeněk K. napsal:

  Dobrý den, stal jsem se Vaším investorem pro realizaci FVE. Přečetl jsem si několik recenzí na firmu Schlieger. Po dosavadní spolupráci v Vaším pracovníkem panem Janem Šrejberem mohu jen vstoupit do zástupu spokojených zákazníků. Dodržení jednacích termínů, času, připravenost, odbornost a ochota spolupracovat se zákazníkem na vyřízení formalit mne doposud jen ujistila, že jsem si vybral dobrou firmu. Zatím za vše děkuji a těším se na další spolupráci. S pozdravem Mgr. Zdeněk Korejtko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *