Schlieger Recenze (2023)

Společnost Schlieger působí na českém trhu řadu let, nicméně z dostupných zdrojů je patrné, že reference této společnosti jsou spíše rozporuplné. Situaci monitorujeme na serverech jako je Google Maps a Refsite.info, který poskytuje v tuto chvíli jako jediný ověřené zákaznické reference na fotovoltaiku a jak již bylo řečeno výše, reference a zkušenosti stávajících majitelů fotovoltaiky od Schlieger jsou vesměs velmi rozporuplné.

Někteří zákazníci Schlieger doporučují, jiní ale zcela naopak společnost kritizují kvůli špatné zkušenosti.

Nejlépe hodnocená společnosti na ověřeném serveru Refsite.info je SEFY Czech Republic s.r.o. Přečtěte si recenzi na SEFY.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 komentářů: Schlieger Recenze (2023)

 1. Eva F. napsal:

  Velké poděkování panu obchodními zástupci p. Tomáši Stejskalovi za jeho pomoc při řešení mé složité situace.

 2. Jaroslav Pangl napsal:

  S firmou Schlieger mám jenom pozitivní zkušenost, profesionální práce obchodního zástupce, vždy ochotný poradit a i velmi dobrá práce montérů, kteří přijeli solární panely namontovat mne utvrdilo, že jsme se rozhodl pro správnou firmu. Fotovoltaika zatím pracuje ve zkušebním provozu, chybí revize , ale i toto je v běhu a doufám, že se to v brzké době vyřeší. Firmu Schlieger mohu ze své zkušenosti jenom doporučit.

 3. Zdeněk K. napsal:

  Dobrý den, stal jsem se Vaším investorem pro realizaci FVE. Přečetl jsem si několik recenzí na firmu Schlieger. Po dosavadní spolupráci v Vaším pracovníkem panem Janem Šrejberem mohu jen vstoupit do zástupu spokojených zákazníků. Dodržení jednacích termínů, času, připravenost, odbornost a ochota spolupracovat se zákazníkem na vyřízení formalit mne doposud jen ujistila, že jsem si vybral dobrou firmu. Zatím za vše děkuji a těším se na další spolupráci. S pozdravem Mgr. Zdeněk Korejtko

 4. Zdeněk S. napsal:

  Moje zkušenost je tragická.Po namontování FV panelů nejsou schopni dva měsíce po namontování provést revizi zařízení přes moje opakované dotazování,ani sdělit termín.
  Dále bych rád upozornil že mají zájem fakturovat dílo před zprovozněním díla na základě bodu ve smlouvě, který popisuje dokončení montáže, ale dílo není zprovozněno.Tuto skutečnost jsem konzultoval se znalcem a jedná se o protiprávní jednání.

 5. Radomil M. napsal:

  Moje zkušenost také není zrovna dobrá, FVE jsme u společnosti objednali v dubnu 2022 s tím, že montáž bude provedena do konce ledna 2023 (termín je uveden i ve smlouvě). Firma nebyla schopna za devět měsíců montáž provést a termín, který jsem po urgencích obdržel je na konci února 2023. Když jsem firmu kontaktoval ohledně porušení smlouvy z jejich strany dostal jsem pouze kontakt na nejmenovanou paní, která nekomunikuje. Firma než se jí upíšete a zaplatíte zálohu tak komunikuje velmi ochotně, ale potom co byla podepsána smlouva a odešla záloha komunikace ustala s tím, že obchodní zástupce měl nekontaktní telefon. Po telefonu na obecnou infolinku jsem se dozvěděl, že na obchodním oddělení již nepracuje. To, že by ve firmě fungoval nějaký systém komunikace se zákazníky stylu oznámení – změnil se Váš kontakt na obchodníka/konzultanta obracejte se na něj, tak to rozhodně ne. Tudíž, abych to závěrem shrnul s touto firmou a jejím vystupováním rozhodně spokojen nejsem a nemohu ji ani dále doporučit.
  R.M.

 6. Věra K. napsal:

  Dobrý den!
  Chválíte se pěkně. Dělníci odvádějí dobrou práci, ale co ředitelství. Tam to hodně skřípe. Máme všechno zaplacené hned druhý den po obdržení faktury, FV běží, všechny revize v pořádku. Dotace nikde. Nejsou schopni vyřídit dotaci. Přehazují si nás z jednoho oddělení do druhého a ozveme se a zase ticho. To nesvědčí o kvalitách firmy. Jsme důchodci, tak každá koruna dobrá. Tato tahanice už je víc jak čtvrt roku. Už jsme se rozhodli, že jestli to v nejbližší době nevyřeší, zašleme to do televize.
  Kotková

  • Pavel Pendl napsal:

   přesně tak, Schlieger NEDOPORUČUJI, jděte od této firmy dál, ušetříte si hromadu času, peněz i nervy. firma nekomunikuje, nehodlá dodělat zakázky (FVE a TČ), navíc ani dotaci. medializaci zvažuji i já… ruce pryč od nich, amatéři…

 7. Zdeněk P. napsal:

  Dobrý den, musel jsem se pousmát nad hodnocením své firmy od paní Chrbolkové v článku na https://www.schlieger.cz/vyjadreni-k-reportazi-ct-v-poradu-cerne-ovce/. Odborníci firmy jsou školeni u jistého Jiřího Hakena z Hradce Králové.Tentýž pan dělá revizní zprávy pro firmu Schlieger. Revizi fyzicky neprovádí, to chodí dělat asi ti, co je vyškolil. Kdo dělá na revizi tak ani neví. Revize odporuje nařízení vlády 190/2022 Sb. Tito odborníci zhotoví FVE, která je svým způsobem zmetkem. Vykazuje spoustu chyb a nedodělků od montáže až po samotnou revizi. Chtěl jsem vyřešit hromosvod, konstrukci pro upevnění panelů a revizní zprávu. Nic z uvedeného není vyřešeno. Nechal jsem udělat mimořádnou revizi FVE, ve které je shrnuto pře dvacet závad. Z důvodů reklamací a vad díla jsem se na firmu obrátil v 36 e-mailech a 38 telefonátech, kde jsem požadoval odstranění vad. Na tuto korespondenci mi nikdo z firmy neodpověděl. Toto vše řeším od 1.1.2023. Je pravdou, že firma odstranila vadný panel a napravila několik naprosto nepochopitelných závad způsobených dodávkou komponentů či montáží neodborníky. Korespondenci z řešení těchto nedodělků neuvádím do počtu mých kontaktů s firmou. O tom, že bych viděl nějaké prohlášení o shodě k jednotlivým prvkům FVE, se mi může jenom zdát. Tuto firmu hodnotím jako neprofesionální uskupení jedinců, jejichž cílem je získat maximální množství zákazníků bez profesionálního zabezpečení montáží a reklamací, která svým marketingem cílí jedině na zisk. Kvalita práce je asi něco, co u Schliegru neznají. Jak toto vysvětlíte paní Chrbolková?

 8. Tomáš Čapek napsal:

  Jako pacifista jsem pasivně akceptoval opakované uvádění v omyl obchodním zástupcem Michalem Jágrem, který v červnu 2021 tvrdil, že realizovaná elektrárna o kapacitě 5KWh bude nainstalována do listopadu r.2021. V červenci r.2021 jsem složil zálohu 200 000,- Kč na základě této dohody a podpisu smlouvy. V průběhu dalšího měsíce mi byl k podpisu vnucen dodatek smlouvy, který právní kličkou zneplatnil určený smluvený termín instalace, aniž by tento termín popíral. Prý jen úřední formalita, které se budu smát. Právník zpětně tuto jednostránkovou formulaci shrnul do stručného faktu, kterým firma Schlieger říká: pokud včas nezačneme vyřizovat administrativu instalace, nemáte právo nárokovat termín instalace. V případě odmítnutí podepsání dodatku smlouvy, bude dosavadní půlroční jednání zbytečné, a firma Schlieger disponovala vaší 200 000,- zálohou výhradně ve svém zájmu bez nároku na kompenzaci. Tudíž jsem podepsal a zhruba po pětadvaceti – třiceti urgencích, byla elektrárna instalována a v roce 2023 uvedena do provozu. Bohužel nebyla uvedena do provozu se smluvenou funkcí back up, jelikož obchodní zástupce tuto funkci sliboval výhradně se záměrem vlastního obohacení, za účelem uzavření maximálního množství zakázek, aniž by tuto funkci firma poskytovala- jak v současnosti tvrdí. Důkazem zůstává pouze tištěný dokument o zakázce, který však bez razítka není dle právníka závazný. Také je třeba zmínit, že přizvednuté FVE panely rozmístěné na ploché střeše, si sedm měsíců v roce vzájemně stíní, protože navzdory projektové dokumentaci zůstala značná část střechy nevyužita. Řemeslnost ukrajinských zaměstnanců nezpochybňuji, avšak jejich nedostatečná odbornost ohledně parametrů rozestupu panelů způsobila, že instalovaný výkon elektrárny je efektivní pouze z 50%. Právníka jsem v podstatě zaplatil za to, aby mě informoval o genialitě zástupců firmy Schlieger, kteří státní dotace konzumují jako své živobytí, Ukrajince drží na minimální mzdě, a lidi kteří chtěli investovat do zelené energie dávno před energetickou krizí mají jako dojné krávy. Obchodnímu zástupci jsem se od února 2023 nedovolal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *