Jak se starat o solární panely tak, aby vydržely opravdu dlouho?

Vlastnit solární panely je velká investice a údržba solárních panelů je nezbytná k zajištění dlouhodobých výhod. Zde je několik tipů pro údržbu solárních panelů a čištění solárních panelů.

TIPY PRO ÚDRŽBU SOLÁRNÍCH PANELŮ

Uchovávejte solární panely mimo stín, protože výroba energie se stává neefektivní, pokud neabsorbují žádné sluneční světlo. Sledujte solární panely a ujistěte se, že střídače blikají zeleně. Pokud neblikají, přicházíte o peníze tím, že již nebudete kompenzovat svou spotřebu elektřiny. Zdokumentujte každodenní výkon, abyste zlepšili údržbu solárních panelů. Je důležité si zapsat, kolik energie bylo vyrobeno v konzistentní dobu každý den, a poznamenat si data, kdy je velmi zataženo. Některé výsledky budou nekonzistentní. (Váš výrobce by vám mohl poskytnout nejlepší monitorovací systém pro vaše solární panely.Monitorovací systémy vám pomohou zjistit, jak jste prospěšní životnímu prostředí a kolik CO2 vypouštíte do atmosféry. Mohou vám také pomoci vědět, jak moc byste mohli těžit ze systému tarifů výkupních cen. Můžete také vidět informace o servisu vašich solárních panelů na nástěnném displeji, když jste doma.

Pokud nemáte čas na čištění solárních panelů, můžete si nainstalovat automatické čističe, které fungují jako sprinklerové systémy, nebo dokonce naplánovat schůzky s čisticími společnostmi na solární panely.

 

Věděli jste, že na fotovoltaiku můžete také získat dotaci?

Komentáře (Zatím žádné)

Zanechte odpověď