Řešme DOTACE společně ve FACEBOOK skupině. (otevře se v novém okně)

Jak funguje solární energie

Množství slunečního světla, které zasáhne zemský povrch za hodinu a půl, je dost na to, aby zvládlo spotřebu energie celého světa po celý rok. Solární technologie přeměňují sluneční světlo na elektrickou energii buď prostřednictvím fotovoltaických (PV) panelů, nebo prostřednictvím zrcadel, která koncentrují sluneční záření.

Tato energie může být použita k výrobě elektřiny nebo může být uložena v bateriích nebo tepelných zásobnících.

Níže naleznete zdroje a informace o základech slunečního záření, fotovoltaických a koncentračních technologiích solární a tepelné energie, integraci systémů elektrických rozvodných sítí a jiných než hardwarových aspektech (měkkých nákladech) sluneční energie. Můžete se také dozvědět více o tom, jak na solární energii a v odvětví solární energie. Kromě toho se můžete ponořit hlouběji do solární energie a dozvědět se, jak americký úřad pro energetiku Solar Energy Technologies Office podporuje inovativní výzkum a vývoj v těchto oblastech.

Solární energie

Sluneční záření je světlo – známé také jako elektromagnetické záření – které vyzařuje slunce. I když každé místo na Zemi přijme v průběhu roku nějaké sluneční světlo, množství slunečního záření, které dosáhne na kterékoli místo na povrchu Země, se liší.

Další relevantní informace a odkazy:  Trendy v oblasti solární energie

Solární technologie zachycují toto záření a přeměňují ho na užitečné formy energie.
Existují dva hlavní typy solárních energetických technologií – fotovoltaika (PV) a koncentrování solární energie (CSP).

Základy fotovoltaiky

Pravděpodobně jste nejvíce obeznámeni s PV (fotovoltaikou), který se používá v solárních panelech. Když slunce svítí na solární panel, energie ze slunečního záření je absorbována fotovoltaickými články v panelu. Tato energie vytváří elektrické náboje, které se pohybují v reakci na vnitřní elektrické pole v buňce a způsobují tok elektřiny.

Soustředění základů solární a tepelné energie

Soustředění solární tepelné energie (CSP) systémy používají zrcadla k odrážení a koncentraci slunečního světla na přijímače, které shromažďují sluneční energii a přeměňují ji na teplo, které pak lze použít k výrobě elektřiny nebo uskladnit pro pozdější použití. Používá se především v obřích elektrárnách.

Základy systémové integrace

Technologie solární energie nekončí výrobou elektřiny ze systémů PV nebo CSP. Tyto solární energetické systémy musí být integrovány do domácností, podniků a stávajících elektrických rozvodných sítí s různou směsí tradičních a jiných obnovitelných zdrojů energie.

Další relevantní informace a odkazy:  DOTACE NA PASIVNÍ DŮM

Základy měkkých nákladů

Na náklady na sluneční energii má dopad také řada jiných než hardwarových nákladů, tzv. Měkkých nákladů. Mezi tyto náklady patří povolení, financování a instalace solárního systému, jakož i náklady, které solárním společnostem vzniknou při získávání nových zákazníků, placení dodavatelům a krytí jejich spodního zisku. U střešních solárních energetických systémů představují měkké náklady největší podíl na celkových nákladech.

Solární energie a její snižování nákladů

Solární energie může pomoci snížit náklady na elektřinu, přispět k odolné elektrické síti, vytvořit pracovní místa a podpořit ekonomický růst, generovat záložní energii pro noční provoz a výpadky při spárování se skladováním a pracovat s podobnou účinností v malém i velkém měřítku .

Solární energetické systémy přicházejí ve všech tvarech a velikostech. Obytné systémy se nacházejí na střechách po celých Spojených státech a podniky se rovněž rozhodly instalovat solární panely. Energetické podniky také budují velké solární elektrárny, aby poskytovaly energii všem zákazníkům připojeným k síti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Solární panely se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.