Dotační program na výměnu kotle

Portál je určen k systémovému automatickému zpracování žádosti o kotlíkovou dotaci z operačního programu Životní prostředí 2014-2020 určený pro Českou republiku na výměnu kotlů pro domácnosti.

Žadatel poskytne do připravených formulářů systému všechna potřebná data k přijetí žádosti, která budou systémem zpracována a budou žadateli elektronickou formou zaslána s kompletními informacemi. Tyto dotace jsou krajsky rozděleny dle adresy žadatele a katastru předmětné bytové nemovitosti. Součástí žádosti je nutný energetický průkaz PENB a nejvhodnější technický návrh řešení nového kotle a jeho připojení, včetně odborné likvidace starého.

Čeho se evropské dotace týkají?

Půjde o nové kotle na pevná paliva včetně uhlí a biomasy, na plyn, tepelná čerpadla, a to i v kombinaci s instalací solárně-termických soustav pro přitápění nebo přípravu TV.

Nově jsou s kotlíkovými dotacemi spojena i další mikroenergetická opatření u starších domů, které nejsou zatepleny, například zateplení střechy nebo půdních prostor – byla to podmínka Evropské komise.

Získat dotaci lidé mohou například na novou otopnou soustavu, rekonstrukci otopné soustavy včetně nezbytné regulace a měření, dotace na výměnu zdroje včetně nákladů na jeho instalaci nebo služby energetického specialisty.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kotlíková dotace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *