Dotace na dešťovou vodu pro rok 2022

Vlastníci a stavebníci bytových a rodinných domů mohou získat dotace na využití dešťové vody, a to jak v domácnosti, tak na zahradě. Stát se pomocí programu Dešťovka snaží bojovat se suchem, které v naší oblasti v posledních letech pravidelně nastává. V tomto programu zbývá k vyčerpání ještě přes 120 milionů korun (stav k září 2020).

V rámci programu Dotace na dešťovou vodu lze získat peníze podle způsobu využití vody

  • Akumulace srážkové vody pro zálivku zahrady: podpora činí maximálně 50 % celkových způsobilých nákladů- 20 000,- na systém a 3 500,-/m3 na nádrž. Podmínkou pro získání podpory je oddělení rozvodů srážkové vody od rozvodů pitné vody a to z důvodu zabránění kontaminace.
  • Akumulace srážkové vody pro splachování WC a zálivku zahrady: opět s maximem 50 % způsobilých nákladů- 30 000,- na systém a 3 500,-/m3 na nádrž a platí zde stejná podmínka jako u předchozí kategorie.
  • Využití přečištěné odpadní vody s možným využitím srážkové vody: maximum opět nastavené na 50 % způsobilých nákladů, v případě využití srážkové vody může podpora činit až 60 000,-, pokud srážková voda nebude využita tak zájemce získá pouze 45 000,-. Navíc bude žadateli poskytnuto 10 000,- na projektovou dokumentaci a 3 500,-/m3 na nádrž. I zde platí podmínka o oddělení rozvodů pitné a srážkové vody.
Další relevantní informace a odkazy:  Dešťovka 2022 - Dotace na dešťovou vodu v roce 2022

Zajímavá nabídka se nabízí obyvatelům moravské metropole Brno.

Tamní radnice vyhlásila svůj doprovodný program Nachytej dešťovku!, který lze propojit s programem Dešťovka vyhlášeným Ministerstvem životního prostředí. Váš projekt tak při využití obou programů získá celkovou podporu až 75 % celkových nákladů.

Tento program vyhlášený Brnem má však prozatím omezenou dobu platnosti a není tak jeho budoucí existence jistá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dotace na dešťovku se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Dotace na dešťovou vodu pro rok 2022

  1. Anonym napsal:

    Dobrý den, týká se to také chat?
    Děkuji za odpověď.
    Bárta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.