Dotace na nové auto – sen nebo realita?

Získat dotaci na nové auto od státu? Je to možné? Evropské fondy bývají nevyčerpatelné, stejně tomu je i při jejich čerpání do České republiky. Nejsou dostatečně čerpány, neumíme to, na trhu je málo zprostředkovatelů dotací a zároveň málo informací, jak nejlépe dotace získat.

Máme prostor pro různé druhy dotací, které mohou být většinou využity na obnovu něčeho, modernizaci, apod. To samé platí i v automobilovém průmyslu. Proč nezískat dotaci na jakékoli nové auto? Je to realita.

Již v roce 2019 vyšla zpráva, že se tím vláda zabývala a Dotace na elektromobily budou. Prioritně budou dotovány auta s alternativními pohody, ale i auto jezdící na plyn. Otázka je, do jaké míry budou dotovány i ta ostatní.

Citujeme:

„Stát otevřel ve středu (prosinec, 2016) cestu k tomu, aby v příštím roce začal lidem připlácet na nákup nových vozidel a naopak více vybíral od majitelů starších vozů. Vláda totiž schválila materiál řešící omlazení vozového parku v Česku, který počítá například i s dotacemi na nové vozy.„

Další relevantní informace a odkazy:  Dotace na vybavení firmy

„Studie prokázaly, že nahrazení starých vozidel novými znamenalo výrazné snížení emisí, zvýšení bezpečnosti silničního provozu a zmírnění následků dopravních nehod,“ uvedlo ministerstvo.“

Cíl zprostředkování dotací na nové auto je tedy jasný. Jednak jde o navýšení poptávky po nových vozech, ale jak bylo zmíněno, jde o snížení počtu vypouštěných emisí, převážně ze starších aut.

Jaké výhody ještě můžou plynout za obměnu svého auta?

Za nákup vozidel s nízkou spotřebou a nízkými emisemi bude bonus. Nebo taky za předložení záznamu o likvidaci starého vozidla. To, v jaké míře bude bonus udělován ještě není jisté. Pokud tuto dotaci vláda schválí, určitě se o ní dozvíte v novinách, ale i zde.

Žádosti lze nyní na auta s alternativním pohonem vyřizovat skrz program Životní prostředí

Přečtěte si dostupné informace o dotacích na elektromobil v roce 2021/2022

Příspěvek byl publikován v rubrice Dotace obecně se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.