Dotace z EU – jak je získat?

Jak získat dotaci?

Fondy Evropské unie slouží k financování politik EU, podpoře hospodářského růstu členských států, podpoře vzdělanosti apod. Mimo to také existují fondy na pomoc zemím, které kandidují na vstup do EU, a nejsou tedy ještě jejími členy.

Finance jsou rozdělovány v rámci tzv. programových (programovacích) období, trvajících vždy 7 let (2000-2006, 2007-2013, 2014-2020). Pro každé z těchto období jsou kromě rozpočtu stanovovány nové cíle a priority, jichž se členské státy snaží dosáhnout.

Nejrychlejší cesta jak získat dotace EU:

  • Nejrychlejší cesta jak získat dotaci pro Vás jistě bude, domluvit si schůzku se zprostředkovatelem dotací, též se můžete setkat s označením Dotace na klíč.
  • Konzultace jsou prováděné obvykle zdarma!
  • Cestu k dotacím tak můžete zahájit ihned

Při zajišťování komplexních poradenských služeb v oblasti získávání dotací z EU
firmy garantují spolupráci s prvotřídními odborníky, kteří mají mnohaleté praktické zkušenosti a ví jak pro Vás získat dotace EU.

Jak probíhají konzultace se zprostředkovatelem dotace?

  • Firma se ze všeho nejdříve seznámí s představami a očekáváním žadatelů
  • Následně zprostředkovatel řekne, jaké jsou možnosti, jak lze dotaci získat a případně i kolik.
  • Ze svých zkušeností vám najdou program ušitý vám na míru.
  • Případně, pokud uvidí, že můžete žádat o dotaci i na něco jiného, doporučují vám to – je to přece jen v jejich zájmu.
Další relevantní informace a odkazy:  Příspěvek na rozjezd podnikání rovnou z úřadu práce

Projektový záměr a žádost o dotaci

  • Zprostředkovatelé ze svých zkušeností jsou schopni odhadnout, který projekt bude mít nárok na nějaký příspěvek a který ne.
  • Proto, kvalitní odborník dokáže poradit nebo i přepracovat vaši žádost tak, aby vyhovovala všem povinnostem konkrétního programu a aby tak její úspěšnost byla kladná.
  • Zprostředkovatel dohlíží na celou operaci až do cíle, tj. vyplacení dotace na účet žadatele.

Národní dotace

Národní dotace jsou poskytovány přímo státem. Jedná se o dotace – příspěvky, které jsou výhradně čerpány z národního rozpočtu. Tyto dotace jsou indiviuální a přizpůsobeny národním zájmům. Čili, pokud stát chce strategicky růst v oblasti zemědělství (pod záštitou ministersva zemědělství, spolu se szif), investuje prostředky zde. V České republice jde hlavně o automobilový průmysl, o české výrobky a značky. Dále pak příspěvky neziskovým organizacím, podpory kulturního dědictví, rozvoj venkova (zde například ministerstvo pro místní rozvoj), apod.

Další relevantní informace a odkazy:  Dotace z EU: Podporujeme solární energii

Zajímavý bude segment zdravotnictví. V době „covidové“ se část populace zaměřuje na sebe. Na své duševní a fyzické zdraví. Možná i proto je zde program Zdraví 2020 a i Zdraví 2030. Programy mají za cíl investovat nemalé prostředky do rozvoje zdravotnictví a zdraví občanů. Od podpory prevence, přes přístup k základnímu zdravotnickému ošetření, který by tady měl být pro všechny, rychle a dostupně, tak po pacienty, o které je třeba se následně starat. Česká republika si za cíl klade celkově lepší zdravotnickou péči a zdravější populaci.

Každé ministerstvo má na své dotace přidělený rozpočet. Vždy záleží na tom, v jaké oblasti vy sami působíte a pak můžete navštívit webové stránky příslušného ministerstva.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dotace obecně se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.