Nádrže na dešťovou vodu – Využijte programu Dešťovka

Nádrže na dešťovou vodu slouží k zachytávání dešťové vody, pro kterou můžete mít další využití jako je zalévání, splachování nebo její vyčištění do užitkové podoby. Nádrže na dešťovku jsou vyhledávané kvůli možnosti získání dotace, kde můžete získat až 50% uznatelných nákladů zpátky.

Do výdajů, které vám uznají spadají veškeré náklady spojené pro zprovoznění jako např. nákup akumulační nádrže, čerpadla, rozvodů, svodného potrubí, filtrace, nebo je taky možné uhradit zemní práce.

Objem: Pokud budete mít nádrž s objemem alespoň 2 m3 a budete ji mít zajištěnou proti odpařování nebo promrzání, je tohle dostačující, v případě že vyřizujete žádost na svůj dům nebo chatku.

Co se týká nádrží, na internetu v eshopech nebo pomocí odkazů v článku najdete i přímo nádrže vhodné pro sběr dešťové vody, takové, které projdou schválením. Ceny se pohybují v řádech tisíců Kč. Většinou je najdete pod názvy jako rotomoldingované sběrné nádrže nebo sklolaminátové. Velikost nádrže volte podle množství srážek u vás, tak, aby zbytečně nepřetékala nebo byla naopak příliš velká.

Další relevantní informace a odkazy:  DOTACE NA KOTLE 2022: Přepis článků z novin ve zkratce a v jednom článku za rok

Instalovat nádrž na dešťovou vodu na povrch nebo pod zem?

Ke shromažďování a uschování vody je ideální podzemní nádrž, která zajišťuje stabilní teplotu vody bez přístupu světla a tím nedochází k jejímu znečištění. Tyto nádrže se ukládají hloubky, kde nehrozí zamrznutí, což umožňuje prakticky celoroční využívání dešťové vody. Plastové nádrže mají velkou výhodu z hlediska manipulace, rychlosti montáže a životnosti, která je opravdu dlouhá. Tedy, záleží na vašich možnostech.

Nejčastěji vyhledávané sběrače vody:

Betonové nádrže na dešťovou vodu, lapače dešťové vody, barel na dešťovou vodu, samonosná nádrž, sběrač dešťové vody z okapového svodu, zachytávání dešťové vody, filtrace a čističky dešťové vody, nádrž na dešťovou vodu do země, okapový sběrač, retenční nádrže na dešťovou vodu 10 – 15m3, nádrž a barely na dešťovou vodu s přepadem, 300, 500, 7000, 5000 – 20 000 litrů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dotace na dešťovku se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.