Biosolární střechy – Kombinace solárních panelů a zeleně. Už jste o tomhle slyšeli?

Dobře víme, že solární panely jsou dobrým řešením, pokud chceme využívat obnovitelné zdroje. To stejné platí i o zelených střechách, na které jsou mimo jiné poskytovány dotace. Ty nám naopak zaručují tepelně izolační vlastnosti, čímž snižují náklady na topení, zadržují vodu nebo dokonce prodlužují životnost vaší střechy!

Používáním biopolárních střech bylo zjištěno, že 1+1 se již nerovná 3:-) Průzkumy podle posledních let zjistily, že zelená střecha může extrémně navýšit množství solární energie, kterou získáváte.

Biosolární střechy zažívají rozmach

Využíváním solární technologie se zelenými střechami je důležitým krokem hlavně ve městech. Nicméně, existují zde často problémy spojené se špatným technickým provedením, což může mít za následek to, že ty výsledky vůbec nebudou optimální.

Klíčovým faktorem při dodávce biosolarních střech je integrace solárních panelů s technickými vrstvami zelených střech. Naštěstí existují systémy, které byly vyvinuty k úspěšné instalaci. To zajistí, že integrace bude mít dobrý všestranný výkon, ale také to, že instalace bude hlavně snažší a rychlejší:

  • Není nutné pronikat hydroizolačními vrstvami
  • Zelený střešní prvek poskytuje ten správný předřadník pro solární pole
  • Světlo a déšť mohou pronikat pod solární panely a zajistit tak dobrý vegetační kryt
  • Sluneční pole vytvořilo několik různých mikroklimat, čímž se zvýšil potenciál biologické rozmanitosti
Další relevantní informace a odkazy:  Dotace na solární panely 2022: Zájem o ně stoupá s rostoucí cenou energií

Rozsáhlé zelené střechy jsou vhodnější pro instalaci solárních panelů. Práce na univerzitě Boku ve Vídni však vytvořila pagody využívající solární panely a intenzivní zelenou střechu. Panely poskytují stín na střešních zahradách, což je důležité na přístupných střechách kvůli intenzitě slunce. Voda tekoucí z panelů také zajišťuje, jak jsme již psali, zavlažování vegetace.

  • zastínění lidského pohodlí,
  • dobré využití dešťové vody pro zavlažování
  • výroba energie
  • Biosolar dodávka

Za posledních deset let vzrostl zájem o biosolarní přístup. Je pravděpodobné, že se tento trend rozšíří po celém světě. Jedině tak se může zvýšit povědomí o výhodách tohoto kombinovaného přístupu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dotace na fotovoltaiku se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.