8 ZAJÍMAVÝCH FAKTŮ O SOLÁRNÍCH PANELECH, KTERÉ JSTE PRAVDĚPODOBNĚ NEVĚDĚLI

Možná jste slyšeli nějaké hlášky o tom, jak solární panely snižují náklady na účty za energii nebo že jsou ekologické. Je však pravděpodobné, že je to skoro vše, co o nich víte – a to je 100% v pořádku.

Zde je 10 zajímavých faktů o světě solární energie, po kterých budete připraveni investovat do solární energie pro vaše domácí energetické potřeby.

  1. PRVNÍ SOLÁRNÍ PANEL BYL VYROBEN V ROCE 1941

V roce 1839 objevil Alexandre Edmond Becquerel fotovoltaický efekt – tedy schopnost vytvářet elektrický proud ze slunečních paprsků. Krátce poté, Russell Ohl vynalezl první článek solárního panelu v roce 1941 a první komerční panel byl vydán Bell Laboratories v roce 1954.

Solární panely 2022
Solární panely fakta
  1. JEDNA HODINA SLUNEČNÍHO ZÁŘENÍ ZNAMENÁ JEDEN ROK ENERGIE PRO CELOU ZEM

Solární energie začíná sluneční energií, což je energie produkovaná sluncem. Když svítí sluneční paprsky, jeho energie může být uložena v solárních panelech. Tyto solární panely přeměňují energii na energii dvěma různými způsoby – fotovoltaickou, což je energie používaná na elektřinu, a solární energií, což je energie používaná k vytápění.
Energie ze slunce je nejhojnějším zdrojem energie dostupným na Zemi. Za pouhou hodinu přímého slunečního světla můžete nashromáždit dostatek energie na generování celoroční energie pro celou Zemi. Ze slunce je spousta elektrické šťávy!

Vše, co potřebujete, je kabel (neboli solární panely), který transformuje energii z bodu A (slunce) do bodu B (elektřina, kterou může váš domov použít), aby naplnil všechny vaše energetické požadavky.

  1. KALIFORNIE JE NEJVĚTŠÍM PRODUCENTEM SOLÁRNÍ ENERGIE VE SPOJENÝCH STÁTECH

Od roku 2017 dosáhla spotřeba solární energie v Kalifornii všech ostatních států a dosáhla 20 163 megawattů využití solární energie. Stát má nainstalován dostatek solárních energetických systémů k napájení 3,7 milionu domácností.

Mezi další státy, které následují hned za Kalifornií ve výrobě a využívání solární energie, patří Severní Karolína, Arizona, Nevada a New Jersey. Jak ale popularita solární energie roste se stále dostupnějším přístupem, můžete očekávat, že na palubu vyskočí více států, které rozšíří celkový trh.

  1. SOLÁRNÍ PANELY MOHOU PRODUKOVAT ELEKTŘINU BEZ PŘÍMÉHO SLUNEČNÍHO SVĚTLA

Čtete správně!
Slunce je nejhojnějším zdrojem energie, kterou solární panely absorbují a přeměňují na energii, ale nemusí to být přímé sluneční světlo. Solární panely mohou zachytit různé části slunečního světelného spektra. Pokud tedy slunce na panely přímo nesvítí – nebo je náhodou zamračený den – neznamená to, že odstíny odražené od oblohy nejsou zachyceny a použity solárními články k výrobě energie.

  1. SOLÁRNĚ napájený DOMŮ MŮŽE SNÍŽIT EMISE CO2 O 100 tun DO 30 LET

Solární energie se promítá do výroby čisté energie a instalací domácího solárního systému můžete výrazně snížit svou uhlíkovou stopu.

Jinými slovy, nevyzařuje stejné znečištění, jaké obvykle produkují jiné zdroje energie. Průměrná americká domácnost využívající solární systém by každý měsíc snížila emise o přibližně osm liber oxidu siřičitého, pět liber oxidu dusíku a více než 1400 liber oxidu uhličitého.

  1. INVESTICE DO SOLÁRNÍ ENERGIE MŮŽE PLATIT ZA SEBE

Když přejdete na solární systém, snažte se nebrat počáteční cenu instalace v nominální hodnotě, protože celková částka, kterou ušetříte při investování do solární energie, je ve skutečnosti tam, kde leží hodnota.

Poté, co si necháte instalovat solární panely, už nebudete muset platit účet za topení nebo elektřinu a časem vám částka, kterou ušetříte na účtu za elektřinu (v průměru ročně 1 300 $ = 26 000 Kč na domácnost), vyplatí vaši počáteční investici instalace solárního energetického systému.

Ti, kdo kupují solární panely, by navíc mohli mít nárok na 30% daňovou úlevu a některé státy dokonce umožňují majitelům solární energie prodávat jejich přebytečnou solární energii – což vám dává více peněz do kapes. Mají dokonce relativně nízkou údržbu a kontrola je cenově dostupná.

  1. SOLÁRNÍ ENERGIE MŮŽE PALIVOVAT LETADLA

Solární energie překračuje rámec jednoduchého využívání solární energie pro účely domácí elektřiny. Lze jej také použít ve vozidlech. Od automobilů po vlaky a nyní dokonce i letadla cestuje stále více lidí pouze s využitím solární energie.

Tato aplikace solární energie mimo domácnosti a kancelářské budovy je jen začátkem neomezeného potenciálu solární technologie při změně našeho každodenního života k lepšímu.

  1. INSTALACE SOLÁRNÍCH PANELŮ MŮŽE BÝT ÚSILÍ SPOLEČENSTVÍ

Solární energie se rozšiřuje pouze z jednotlivých systémů pro každý domácí solární systém.
Koncept sdílené solární energie dobře zapadá do stále rostoucí ekonomiky sdílení, která za poslední desetiletí vzrostla na popularitě. Místo toho, aby si majitelé domů instalovali své vlastní solární panely, instalují se solární systémy pro celé komunity, které slouží k napájení jejich domů. Proč si tedy nemluvit se svými sousedy a podívat se, kdo další chce na vašem bloku solární energii?

Příspěvek byl publikován v rubrice Solární panely. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *