3 důvody PRO malou solární elektrárnu

Když většina lidí přemýšlí o přidání solární energie do svého domova, myslí ve velkém. Myslí si, že střechu pokrývá moře solárních panelů, které nasávají dostatek slunce na to, aby poháněly celý dům den za dnem. Myslí si, že je denně plně nahrazena síťová energie, ekologičtější domov a menší uhlíková stopa. A myslí si, že tisíce dolarů dopředu.

Existuje ale i jiný způsob uvažování: „Malý“.

Jako byste si ponořili prst do bazénu, můžete začít s malou sluneční soustavou. Pro některé to znamená získat dostatek sluneční energie pouze pro část svého domova a pro jiné je to první krok k vybudování úplného systému s použitím menších přírůstků po dlouhou dobu.

Také čtete:  Jaké jsou dnes výhody pořízení fotovoltaiky?

ZDE JSOU TŘI VELKÉ DŮVODY, PROČ ZAČÍT S MALOU SLUNEČNÍ SOUSTAVOU:

1. Malé množší panelů = méně přemýšlení

Když instalujete kompletní obytný nebo komerční solární systém, máte spoustu práce dopředu. Musíte sbírat záznamy o spotřebě energie, ujistit se, že znáte přesnou velikost svého domu a střechy, a zjistit, kolik energie bude váš systém každý den potřebovat k výrobě, aby vyhověl všem vašim potřebám. Navíc musíte prozkoumat instalatéry a najít nejlepší cenu. Pokud ale začínáte v malém – přidáním několika panelů hned na začátku – plánování skutečně spočívá v nalezení toho, co chcete nainstalovat a jakou cenu zaplatíte.

2. Snižte náklady na sluneční energii, abyste splnili svůj rozpočet

Začněte jen s několika solárními panely a může být pro vás snazší udržet náklady pod kontrolou. Pokud se necítíte na možnosti financování nebo se vám prostě nechce dávat tisíce dolarů za celý systém, začít s malým polem solárních panelů a budovat ho za pochodu může mít smysl a ušetří vám centy .

Také čtete:  Výhody investice do solárních panelů na chatu

3. Nemyslete pouze, že dáte solární panel jen na střechu 

Malé solární systémy nemusí být pouze pro kompenzaci části sluneční výroby vašeho domova. Pomocí jednoho nebo dvou panelů si můžete vybrat, jakou část svého majetku budete obsluhovat – od samostatné kůlny nebo skleníku až po část nebo celý váš domov.

Příspěvek byl publikován v rubrice Solární panely, Solární panely na chatu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *