Tepelná čerpadla $$

Mějte na paměti před stavbou nového domu

  • Rozhodněte se pro tepelné čerpadlo co možná nejdřív, abyste neplatili některé věci dvakrát (například projekt topení)
  • Důvěřujte tepelnému čerpadlu – nemusíte se jistit plynovou přípojkou, nebo kamny na dřevo pro případ „že by to nefungovalo“
  • Nemíchejte tepelné čerpadlo se solárními kolektory, nevyplatí se to
  • Nepropojujte krb, nebo kamna s topným systémem. Ideální propojení teplovodní vložky a tepelného čerpadla je předražené a málokdo v něm bude topit tak moc, aby se to vyplatilo. Krb s vložkou nefunguje ani jako záložní řešení, protože když nejde elektřina, teplovodní vložkou se topit nedá!

Vyberte si podlahové vytápění pro celý dům. Zásadním způsobem uberete na spotřebě elektřiny tepelného čerpadla a je to velmi komfortní. Více než  padesát pět % majitelů tepelných čerpadel IVT má v domě pouze podlahové topení a jsou s ním velmi spokojeni.

Hlavní důvody pořízení tepelného čerpadla

Mezi hlavní důvody proč domácnosti a organizace pořizují tepelná čerpadla, patří:

  • Významná úspora energie
  • Komfortní řešení vytápění a ohřevu vody
  • Šetrnost k životnímu prostředí

Relativně velká úspora energie – platťe menší cenu

Standardní způsoby vytápění (plynové, elektrické kotle) mají vyšší roční náklady na energie. Tepelná čerpadla získávají teplo z okolí (z okolního počasí nebo ze země), které je vlastně zadarmo. Tepelná čerpadla spotřebovávají jen část energie pro svůj provoz, především na běh kompresoru, díky tomu bývají složenky za energii menší než poloviční. Plus, při instalaci tepelného čerpadla lze požádat distributora elektrické energie o dvoutarifní sazbu a získat až 20 hodin denně nízkého tarifu pro veškerou spotřebu elektrické energie.

Komfortní řešení vytápění

Plynové kotle vyžadují roční údržbu kotle a revizi komínu. Ještě víc práce a starostí představují kotle na tuhá paliva, které s sebou nesou skládání uhlí a vybírání popele, přikládání a zatápění. U tepelných čerpadel všechny tyto starosti odpadají. Moderní tepelná čerpadla mohou využívat i existující rozvody s radiátory, tj. bez nutnosti investic do podlahového vytápění.

Některá provedení tepelných čerpadel umožňují jejich vzdálený dohled pomocí internetu, čímž odpadá nutnost provádět a platit pravidelné roční prohlídky. Vzdálený dohled umožňuje v případě zaznamenané poruchy nebo jiného potenciálního problému v topném systému automatické odeslání e-mailu majiteli popřípadě servisní organizaci. Díky tomu lze na tepelné čerpadlo získat dlouholeté záruky.

Šetrnost vůči životnímu prostředí

Pro všechny, kterým záleží na ochraně životního prostředí, představují tepelná čerpadla preferovaný zdroj tepla, neboť životní prostředí zatěžují podstatně méně než jiné zdroje. Tepelná čerpadla pomáhají snižovat emise skleníkových plynů, snižují spotřebu nerostných surovin (plynu, uhlí apod.) a kvalitní tepelná čerpadla nezatěžují prostředí ani hlukem.

Sdílením nám pomůžete, děkujeme

Similar Posts
Dotace na tepelné čerpadlo – postup
V rámci Snižování energetické náročnosti budov je v programu Zelená úsporám možnost čerpat dotaci na tepelné čerpadlo. V případě, že...

3 komentáře

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website