Pronájem bytu bez realitky a bez kauce

Jste pravděpodobně student nebo těsně po škole, hledající práci a nemůžete si dovolit utrácet tisíce za nové bydlení hned zkraje. Chcete bydlení bez realitky a nejlépe ještě bez kauce.

Ovšem, je to vůbec možné? Podíváte-li se na internet na jiné stránky, uvidíte, že doslova v každém inzerátu je potřeba zaplatit kauci. Obvykle se jedná o částku od 5000,-, v horším případě to může být 10-15 tisíc Kč, záleží na pronajímateli.

Dnešní trh s nemovitostmi je fajn. Pronájmů bytů je velké množství, vždy, když budete hledat, tak na něco slibného, co Vás zaujme narazíte.

To, že si lze byt pronajmout bez reality je dneska běžná záležitost, existuje na to spousta portálů a je to docela logické a je to hlavně legální a co ještě hlavně – levnější – jednoduše se neodvádí provize realitce. A ani při pronájmu přes realitku si dnes nemůžeme být jistí kvalitou a slušným chováním.

Pojďme zpátky k oné kauci. Kdybyste vy sami pronajímali byt, nastěhovali byste si do Vašeho bytu cizího člověka a nic si od něj nevzali? Až na občanský průkaz.

Máte hezký zbytek, vybavený (ano, předpokládám, že i vy teď hledáte spíše vybavený byt) a chcete riskovat, že se nábytek poničí? Vezmu si alespoň to minimum 5 tisíc, aby se neřeklo…

Mám jistotu, že se nám pak kauce vrátí? Nevadilo by ji platit, ale vrátí se mi?

Tohle je z osobního života. Měl jsem v Praze asi tři bydlení a vždy všechno proběhlo v pořádku. I známí, o kterých jsem slyšel, tak i u nich proběhlo vše, jak mělo. Kauce vrácena.

Pozitivní je, že víte, kde pronajímatel bydlí nebo kde ho můžete potkat. Máte na něj kontakt. Co je hlavní, tak před nástupem do bytu si pečlivě prostudujte nájemní smlouvu. A co je ještě hlavní, a na čem závisí nejvíce – rozhodujte se podle osobních sympatií pronajímatele, toho jak se chová, co dělá, zkuste najít nějaké reference nebo recenze.

Abych to shrnul, bez realitky najdete všechno, ale i bez kauce? Nezdržujte se hledáním bydlení bez kauce, ale spíše se snažte více poznat pronajímatele.

 

Sdílením nám pomůžete, děkujeme

Similar Posts
Inteligentní dům
Dotace na nový, chytrý dům kamerové systémy domovní telefon Pokojové termostaty Roboti, senzory, čidla, snímače pohybu, bezpečnostní relé elektroinstalace Dálkové...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website