Kotlíkové dotace budou!

Už v předchozích letech jsme Vás pravidelně informovali o dotacích spojených s výměnou kotlů a dovolujeme si v tomto trendu pokračovat.

Bohužel z oficiálních zdrojů nejsou známe konkrétní termíny ani podmínky, za kterých budou dotace probíhat.

Už nyní se ovšem s Vámi můžeme podělit o následující informace:

Co je to Kotlíková dotace a čeho se týká? odkaz

Kotlíková dotace nejživější příspěvek

Ministerstvo životního prostředí na základě pravidelného monitorování zjistilo, že emise z malých spalovacích zdrojů v domácnostech mají až 40% podíl na celkových emisích v České republice.

Průběžně vnikla celá řada zákonů, která omezuje prodej a provozování kotlů s nedostatečnými emisními limity. Obecně se dá říci, že kotle, v roce 2018 se přestanou prodávat kotle s 3 emisní třídou a v roce 2022 se budou smět používat pouze kotle s 4 emisní třídou a vyšší.

Proto vznikla podpora pro domácnosti na výměnu neekologických kotlů Kotlíková dotace. Do loňského roku proběhla devětkrát Kotlíková dotace v různých krajích České republiky.

Jak bude vypadat Kotlíková dotace pro rok 2015?

Letos z důvodu nového dotačního období se mění podmínky vyhlášení Kotlíkových dotací. Zatím se jedná pouze o neoficiální informace, nicméně je zde několik změn, které by každý žadatel znát. Pravděpodobně půjde o tyto zásadní změny:

  1. Kotlíkové dotace bude možné čerpat pouze na kotle v 5. emisní třídě
  2. Kotlíková dotace 2015 může být vypsána v jeden okamžik pro celou Českou republiku.
  3. Dotaci bude možno čerpat pouze do výše 85 % způsobilých výdajů

Kdy bude Kotlíková dotace 2015 probíhat?

Zatím nejsou známé žádné oficiální informace, ale předpokládá se, že první vlna proběhne v létě 2015.

Co musím udělat, abych letos dostal Kotlíkovou dotaci?

Důležité je mít včas všechny potřebné informace a vyřízené dokumenty. Tyto dokumenty je pak nutné odeslat na příslušný úřad.

V případě, že podávání nebude probíhat on-line, bude nutné vystát na úřadě frontu. Pro tento případ je dobré připravit si pevné nervy a obrnit se trpělivostí.

Kterých krajů se Kotlíková dotace 2015 bude týkat?

“Kotlíkové dotace dosud fungovaly v Královéhradeckém, Plzeňském, Středočeském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Regiony přispívaly zhruba polovinou částky, druhá pak šla z národních zdrojů.”

Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Oficiální informace kterých krajů se bude Kotlíková dotace týkat letos dosud nejsou známy. O všem Vás budeme včas informovat.

Na koho se mám obrátit?

Společnost FleetCom s.r.o. pomohla již více jak 120 domácnostem se získáním Kotlíkové dotace. Jsme připraveni za Vás zajistit kompletní administraci a podání žádosti o Kotlíkovou dotaci. Všechny naše služby jsou zdarma. Naší odměnou je to že Vámi vybraný kotel si koupíte u nás.

Sdílením nám pomůžete, děkujeme

Similar Posts
Co obnáší vyřízení kotlíkové dotace?
Kotlíkové dotace jsou stále aktuální a finanční zdroj – dotace, jsou stále nevyčerpané. Již dříve jsme pro Vás sepsali Vaše...
Dotace na plynový kotel
Jestli máte doma starý kotel na tuhá paliva, nebo jiný zdroj vytápění, který je jednak neefektivní a také neekologický, máte...
Kotlíková dotace 2018
Výše kotlíková dotace je odstupňovaná podle typu kotle (na nový uhelný zdroj je dotace nejmenší, na kotel jen na biomasu...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website