Dotace na nové zaměstnance

Přijetí nového zaměstnance je pro každou firmu, a zvláště pro ty malé, vždy významným rozhodnutím a do určité míry také rizikem. Při současné vysoké míře nezaměstnanosti je však potřeba firmy motivovat, aby nové zaměstnance přece jen přijímaly – ať už na nově vytvořené pracovní místo či praktickou stáž, která absolventům pomůže snadněji najít zaměstnání v oboru.

Onou motivací mohou být různé formy dotací, kterých lze v současné době využít hned několik. Na tomto místě Vám proto představíme ty nejvýznamnější možnosti pěkně pohromadě. Jaké příspěvky tedy lze využít?

Stáže:

  • Stáže ve firmách

Stáže ve firmách nabízí zaškolení stážisty po dobu 2 až 4 měsíců. V rámci stáže si zaučíte nového kolegu a získáte dotaci až 150 000 Kč za 1 stážistu po 2 měsíce mentorování. Stáže jsou určeny zájemcům o zaměstnání registrovaným na ÚP, kteří by si jinak jen složitě hledali pracovní místo. Věk stážisty není omezen.

  • Stáže pro mladé

Projekt Stáže pro mladé funguje na obdobném principu jako Stáže ve firmách. Příspěvek se skládá z nákladů na provoz kanceláře a z ušlé mzdy mentora. Navíc získává i sám stážista platové ohodnocení 60 Kč/hod. Na rozdíl od projektu Stáže ve firmách mají Stáže pro mladé přesněji definovanou cílovou skupinu: studenty posledních ročníků středních i vysokých škol. Důvod je zřejmý – čerství absolventi jsou na trhu práce značně znevýhodněni a bez potřebné praxe si zaměstnání ve svém oboru hledají jen velmi obtížně.

  • Odborné praxe pro mladé do 30 let

Novinkou v oblasti podpory nových zaměstnaneckých poměrů je program Odborné praxe pro mladé do 30 let, který zprostředkovává Úřad práce České republiky. Odborné praxe pro mladé do 30 let kombinují princip stáží a příspěvku na mzdy od ÚP. Výhodou programu jsou menší nároky na mentory a firmy poskytující praxi novým zaměstnancům.

Sdílením nám pomůžete, děkujeme

Similar Posts
Dotace na vzdělávání zaměstnanců – základní informace
Dnes víme, že si firma může požádat o dotaci na zaměstnance. Podmínkou tedy je, aby tito zaměstnanci byli zaregistrováni na...
Dotace na zaměstnance pro rok 2018
Stát podporuje zaměstnanost aktivní politikou zaměstnanosti, která je určována Zákonem
č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, v rámci které...
Dotace na zaměstnance – vše co potřebujete znát
Dotace na zaměstnance je poměrně široký pojem, níže můžete vidět rozdělení na spoustu dalších klíčových spojení, která si postupně podrobně...

2 komentáře

  • Iva Kristianová napsal:

    Jsem OSVČ a chci zřídit 4 nová pracovní místa. U kterého Úřadu práce mám požádat o dotaci, dle mého bydliště nebo u toho úřadu, kde je potencionální pracovník registrován? Iva

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website