DOTACE NA NOVÉ PRACOVNÍ MÍSTO

V dnešní době, kdy je vysoká nezaměstnanost je příspěvek na zřízení společensky účelného pracovního místa velkou pomocí ze strany státu. Od státu můžete získat podporu až ve výši osminásobku průměrného platu (195 265 Kč). Začínáme se článkem Dotace na zaměstnance nebo Dotace na pracovní místo.

K získání takové dotace musíte splňovat předem dané podmínky.

Podpora zaměstnanosti se vztahuje zejména na osoby, které jsou společensky ohrožené nebo vyloučené a mají většinou kombinaci více handicapů, tedy osoby, kterým je potřeba věnovat větší péči při zprostředkování práce.

Doplňující informace:loading…

Dotace pro zaměstnavatele od úřadu práce

Elementem státní politiky zaměstnanosti je podpora vytvoření nových pracovních míst poskytováním dotace zaměstnavatelům při zaměstnávání uchazečů o zaměstnání, ale i uchazečům samotným.

1. Veřejně prospěšné práce

Dotace na zaměstnance

Dotace na zaměstnance

Veřejně prospěšné práce jsou časově ohraničené pracovní příležitosti vytvořené zejména pro obtížně umístitelné a dlouhodobě nezaměstnané uchazeče o zaměstnání evidované na úřadu práce (dále jen ÚP). Místa vytváří zaměstnavatel na základě písemné dohody s ÚP k pracovnímu umístění uchazeče o zaměstnání, nejdéle na dobu 12 měsíců. Finanční příspěvek na úhradu mzdových nákladů zaměstnance, na takto vytvořeném místě může být zaměstnavateli poskytován až do výše skutečných mzdových nákladů, včetně sociálního a zdravotního pojištění.

Mohlo by Vás zajímat: 

2. Dotace na zaměstnance: Společensky účelná pracovní místa

Smysl a charakteristika vytváření či vyhrazování společensky účelných pracovních míst (SÚPM) jsou vymezeny § 113 zákona o zaměstnanosti. Záměrem poskytnutí dotace na zřízení SÚPM je obsazení míst uchazeči o zaměstnání, kterým nelze zprostředkovat jiným způsobem pracovní umístění. Dotace ve formě příspěvku je poskytována po dobu maximálně 12 měsíců.

Kam dál:3. SÚPM – SV

ÚP může uchazeči o zaměstnání dát příspěvek na zřízení společensky účelného pracovního místa, jenž uchazeč o zaměstnání zřídí za účelem zahájení samostatně výdělečné činnosti (SVČ). V případě pozitivního vyřízení (schválení žádosti), je s uchazečem o zaměstnání uzavřena dohoda. Příspěvek je určen na nákup vybavení souvisejícího se zřízením pracovního místa. V dohodě je sjednáno datum, od kterého se uchazeč o zaměstnání zavazuje SVČ zahájit, tzn. ukončení evidence na ÚP a přihlášení se jako OSVČ na příslušné okresní správě sociálního zabezpečení. Rovněž je určena lhůta, do které je uchazeč o zaměstnání, resp.


Sdílením nám pomůžete, děkujeme

Similar Posts
Dotace na vzdělávání zaměstnanců – základní informace
Dnes víme, že si firma může požádat o dotaci na zaměstnance. Podmínkou tedy je, aby tito zaměstnanci byli zaregistrováni na...
Dotace na zaměstnance pro rok 2018
Stát podporuje zaměstnanost aktivní politikou zaměstnanosti, která je určována Zákonem
č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, v rámci které...
Dotace na zaměstnance – vše co potřebujete znát
Dotace na zaměstnance je poměrně široký pojem, níže můžete vidět rozdělení na spoustu dalších klíčových spojení, která si postupně podrobně...

72 komentářů

 • Světluš z Ústí nad Labem ČR napsal:

  dne 1.4.2016 jsem měla nastoupit na dotované pracovní místo. Smlouva zatím nebyla podepsána. Dne 2.4.2016 jsem byla hospitalizována v nemocnici.
  Nemohou vůči mé osobě vzniknout z tohoto nějaké sankce? Bojím se aby po mne někdo nechtěl například něco zaplatit.Mnohokrát děkuji za vaši odpověd.
  Jsem samoživitelka 52let s 1 dítětem 7let.

  • joeyyyy napsal:

   Dobry den,
   pokud nebyla sepsana smlouva, zadne sankce nemusite ocekavat.

 • Bronislava Sterbaková napsal:

  Dobrý den chtěla bych se zeptat když jsem na dotovaném pracovišti jestli mužu dát výpověd dohodou děkuji.

  • joeyyyy napsal:

   Jak dlouho tam pracujete? 6 mesicu je doba kdy nebude vase zamestnavateli odebrana dotace. Pokud chcete skoncit drive, i to je samozrejme mozne. Neni v pravu zamestnavatele vas nekde drzet:-)

 • Alena napsal:

  Dobry den,
  mam dotaz ohledne dotovaneho mista. Ostatní ve firmě pobírají stravenky a odměny, mě bylo řečeno, že kvůli dotovanému místu tyro výhody nemám, protože mám nástupní plat vysší. Je to běžná situace? A až přestanou na mě chodit dotace můžou mi snížit plat? Děkuji předem

  • joeyyyy napsal:

   Takze mate smlouvu jen na dobu, kdy budete pracovat na dotovane misto? Jestli ano, tak pak budete sepisovat smlouvu novou a tam se samozrejme platove podminky a odmeny muzou zmenit. Myslim ale, ze pokud vam snizi plat, tak temi stravenkami a odmenami, ktere Vam pribydou na tom budete celkove na stejno.

   • Alena napsal:

    Na dobu neurčitou právě 😄 Tak nevím co nastane až nebudou dotace

 • Věra napsal:

  Dobrý den,
  je mi 51 let ,budu se muset přihlásit do evidence ÚP. Uvažuji o tom ,že bych si zřídila provozovnu na výrobu dorů,zákusků.. prostory,kde bych mohla provozovat tuto činnost mám své.Chtěla jsem se zeptat, zda je možné zažádat o dotaci na vybavení provozovny (trouby ,lednice..)děkuji za odpověď

  • Jakub napsal:

   „Začínající podnikatelé vedeni na úřadu práce mohou získat příspěvek na zřízení společensky účelného pracovního místa za účelem výkonu samostatné výdělečné činnosti….“

   Obávám se, že Váš druh podnikání dotační programy nepodporují. Každopádně přeji úspěch do Vašeho podnikání.

 • Lenka napsal:

  Dobrý den,

  v případě, že jsem nyní zaměstnána na dotovaném pracovním místě, dotace se týkají zřízení společensky účelného pracovního místa a zaměstnavatel po vypršení dotace, chce místo mne najmout zase někoho na dotace, zajímá mne, zda mohu já sama být ještě na dotace přijata, popř. zda se na mne vztahují dotace např. z projektu hospodářské komory, které také podporuje nezaměstnané do 26 let.

  Děkuji za odpověď

  S pozdravem Lenka

 • Marie napsal:

  Dobrý den. Můj zaměstnavatel na mne pobírá dotaci 24000 kč(jsem nad 55 let a mám ČID). Výplatu mi vypočítá za odvedenou práci „cca 10000 hrubého“, ale na výplatní pásce, kterou sice podepisuji, ale nedostávám, mám hrubou mzdu 17000 kč. Je to správně dle zákona? Děkuji za odpovědˇ.

 • Jakub napsal:

  Dobrý den, obecně se má za to, že byste měla dostat to, co máte napsáno ve smlouvě.

 • Hana napsal:

  Dobrý den,chci se zeptat na dotované prac.místo jsem zde již zamětnaná roka a půl tuto zimu se majitel rozhodl zavřít /jedná se o stavebniny když se nahlásím na PÚ budu mít nárok na podporu v nezaměstnanost ,když výpověď bude dohodou?Díky za odpověď

 • David napsal:

  Dobrý den,
  žádal jsem o dotace na zřízení společensky účelného pracovního místa. ÚP mim ou žádost zamítl s tím, že jsem již byl v minulosti podpořen příspěvkem na společensky účelné pracovní místo vyhrazené.
  O ty dotace ale žádal můj bývalý zaměstnavatel, poté jsem s ním rozvázal pracovní poměr (po splnění veškerých podmínek a dokončil si studium na VŠ, byl jsem tedy opět studentem. Nyní jsem asi půl roku na ÚP a zažádal jsem si o výše uvedenou dotaci.
  Je nějaký postup, jak rozhodnutí změnit. Úřad to odůvodňuje tím, že jsem již bral dotace ale ty dotace bral můj zaměstnavatel a ne já.

  Děkuji za odpověď.

  • Jakub napsal:

   dobrý den,
   když jsem se díval na internet, zažádat o dotaci může jen zaměstnavatel a ne Vy. Pakliže Vás Váš nový zaměstnavatel zaměstná, teprve tehdy si může o dotaci znovu zažádat.
   Otázka je, jestli lze vůbec poskytnout dotaci 2x jedné osobě.
   Snad jsem Vám pomohl.

 • Monika napsal:

  Dobrý den.

  Jaká je minimální doba smlouvy na dotované pracovní místo, pokud je uzavřena na dobu určitou? Dočetla jsem se, že 12 měsíců. Je to v každém případě nebo jsou i výjimky?
  Děkuji.

  • Jakub napsal:

   Podmínkou pro to, aby zaměstnavatel dotaci dostal je zaměstnávání zaměstnance aspon 6 měsíců. V praxi jsou vsak smlouvy sepsany vetsinou na rok.

 • Štefan napsal:

  Dobry den,

  Plati tyto dotace i v roce 2017?

  Dekuji

 • Galja napsal:

  Dobrý den, můžu si požádat o dotaci na rekvalifikační kurz s příslibem zaměstnavatele, že mne pak zaměstná, a může si tentýž zaměstnavatel může požádat o dotaci na nové pracovní místo? Nebudou se tyto 2 dotace „bít“
  Děkuji

 • Alena napsal:

  Dobrý den,
  přemýšlíme o zřízení prodejny květin v malém městě, kde by vznikla 2 prac. místa. Je možné získat nějakou dotaci na zaměstnance? Museli by být zaměstnanci vedeni u Úřadu práce?
  Děkuji.

  • Jakub napsal:

   Dobrý den, obávám se, že pro tyto účely není možné dotaci získat viz, http://www.dotacni.info/dotace-podle-oboru/zacinajici-podnikatele/

   Podporují se zemědělské aktivity ve směru zemědělské produkce, sociální podnikání, začínající podnikatelé vedení na úřadu práce, díky kterým vznike společensky účelné místo, nebo pro podporu zvyšování konkurenční výhody, inovací….

 • jaroslav rosol napsal:

  dobrý den,
  jsem soukromý zemědělec a uvažuji o zřízení pracovního místa traktorista. potenciální zaměstnanec je starší 55 let a v současnosti je cca 3 měsíce veden na úřadu práce. mám možnost dostat příspěvek na jeho mzdu?

 • Olga napsal:

  Dobrý den,
  jsem evidována po ukončení rodičovské dovolené na ÚP. Mám dvě malé děti, 6 a 3 roky. 22.2.2017 to bude 5 měsíců co budu evidována na ÚP. Našla jsem si práci, kam bych chtěla nastoupit, ale zaměstnavatele především zajímá, zda na mě může dostat dotaci na zaměstnance. Na UP práce moc ochotní nebyli a řekli, že musím být evidována rok, na internetu jsem však našla že stačí těch 5 měsíců. Děkuji za odpověď

 • Hana Šimandlová napsal:

  Dobrý den,

  chceme v rodinné firmě vytvořit nové pracovní místo – pro syna absolventa, nyní 6 měsíců na pracovním úřadě. Zde nám bylo sděleno, že momentálně neexistuje žádný program na podporu zřízení nového pracovního místa. Chci se zeptat jestli nění nějaká šance z nějakého programu čerpat podporu na jeho mzdu atd. Přece jen by nám to v začátku pomohlo. Děkuji moc za rychlé info.

  • Jakub napsal:

   Dobrý den,
   já se také obávám, že to není možné. Článek jsem aktualizoval, viz nahoře. Zkuste se ale ještě obrátit na jiný ÚP, jestli Vám napíšou totéž.

 • Patrik napsal:

  Dobrý den,

  žádám o příspěvek na zřízení společensky účelného pracovního místa pro uchazeče o zaměstnání za účelem výkonu samostatné výdělečné činnosti.
  Mohu použít příspěvek k zaplacení akontace při koupi přistroje potřebného k zahájení mé SVČ pokud cena přístroje je vyšší, než poskytnutý příspěvek?
  Děkuji za odpověď.

 • Kateřina napsal:

  Dobrý den,
  přítel už rok podniká. A chtěl by pro mě vytvořit pracovní místo u něj v malinkaté pizzerii, která vlastně nemá žádného zaměstnance. Je možné získat nějakou dotaci na můj plat?

  • Jakub napsal:

   pamatujte, že „…podnik na dotaci dosáhne až po 12 měsících od jeho zřízení nebo obsazení.“

   + Zvláštnídůraz bude kladen na osobyznevýhodněn na trhu práce (např.osoby55–
   64 let, osoby do25 let věku, příslušníci etnických menšin a osoby snízkou úrovní kvalifikace.

   Pro bližší informace prosím kontaktujte jakýkoli úřad práce.

 • Monic napsal:

  Dobrý den chci se zeptat jestli má nárok skoro můj zaměstnavatel na dotace ,které by se tykaly mě .Chodím si sem občas přivydělat jinak jsem přes rok vedena na up. Jsem matka samoživitelka a mam problémy s dcerkou které je osm let ohledně hlídaní ,tím pádem si nemůžu najíd ani práci ,která by mi vyhovovala potřebuji volné všechny prázdniny ,svátky i víkendy .Momentálně kde si přivydělávám je schopny mi ustupovat dle mých požadavku .Ale nevím zda by to šlo přes dotace ,třeba pokračovat na zkrácený úvazek atd.Děkuji předem za jakékoliv info.

 • Skyrin napsal:

  Dobry den pracuji ve sportovnim zarizeni mesta pribram 8 mesic v prosinci mi byla prodluzena smlouva do konce brezna. chci ukocit pracovni pomer muzu se prihalsit na up i kdyz za me zamestnvatel dostal dotace zrejme na 6 mesicu a budu mit narok na podpuru za 2 roky mam odpracovano 14 mesicu dekuji za odpoved

 • Alena napsal:

  jsou dotace i v roce 2017-asi ano,ale je nutno uzavrit trvaly PP a je to jen na 6 mesicu misto 1 roku??????

 • Radka napsal:

  Dobry den,jak dlouho musím být vedena na úřadu práce,aby případný zaměstnavatel mohl žádat o dotaci?

  • Jakub napsal:

   Dobrý den, obecně je to doba půl roku. Pro bližší informace se prosím obraťte na příslušný /ale i jakýkoli pracovní úřad

 • Jarka napsal:

  Dobrý den, jak dlouho musím být vedena na ÚP, aby mohl zaměstnavatel na mne získat dotace? Mám 51 let.Děkuji za odpověď.

  • Jakub napsal:

   Dobrý den, 6 měsíců. Veškeré případné dotazy prosím směřujte na příslušný úřad práce. A přidávám pro informaci: „O poskytování příspěvku rozhoduje úřad práce s ohledem k aktuální situaci na trhu práce a možnostem pracovního uplatnění uchazeče o zaměstnání. Žádost o poskytnutí příspěvku podává zaměstnavatel. Je potřeba se s žádostí obrátit na příslušné pracoviště úřadu práce. „

 • Karel napsal:

  Dobrý den, uvažuji, že bych přes ÚP vzal 1-2, možná časem i více lidí na práce v lese, zahrady, travní porosty.
  Jsou to hlavně sezonní práce, ale předpokládám vytíženost na celý rok. Je pravděpodobnost, že bych na tyto pozice a lidi, co bych si vybral získal dotaci?
  Děkuji za odpověď.
  Karel

  • Jakub napsal:

   Dobrý den, prosím, o žádosti vždy rozhoduje příslušný úřad práce (ve městě Vašeho bydliště), obraťte se tedy tam.
   Pamatujte ale, že Většina dotací je vyplácena tzv. ex post – až po dokončení realizační fáze projektu či alespoň dílčí části. Do té doby je nutné vše hradit z vlastních zdrojů nebo třeba z bankovního úvěru.

 • Miroslav Gregor napsal:

  Dobrý den,
  4 roky jsem pracoval v zahraničí na velice specifickém místě (obsluha robota pro bezvýkopovou opravu potrubí). Po návratu do CZ jsem již od 06/2016 na ÚP. Povedlo se mi najít v CZ nyní novou firmu, která má stejnou technologii, na které mám praxi z D a měla by o mě zájem. Ale je to začínající firma, tak bych se chtěl zeptat, zda v tomto případě může firma využít dotaci na nového zaměstnance z ÚP. Děkuji, s pozdravem Miroslav Gregor

  • Jakub napsal:

   Napište prosím email na Váš příslušný úřad práce (v místě bydliště), který žádosti vyřizuje.

 • Hanka napsal:

  Dobrý den,v loňském roce mi(57let) byl schválen příspěvek na zřízení SÚPM(účto).Od 1.4.2016 jsem evidovaná na OSSZ jako OSVČ (v té době jsem byla v ČID).Než jsem stačila „rozjet“podnikání,musela jsem na operaci TEP-rehabilitace-lázně,s tím pak následovaly další zdrav.potíže.V říjnu 2016 mi byl přiznán plný invalidní důchod.Jelikož se chci své práci (podnikání) věnovat, tak jsem OSVČ nepřerušila ani neukončila,brala jsem to tak – že jsem nemocná (při prac. neschopnosti také nedává výpověď). Nyní mi přijde kontrola z ÚP a já v podstatě nemám žádné doklady o činnosti.Budu muset všechno vrátit? Děkuji

 • Jana napsal:

  Dobrý den, je mi 25 let a právě jsem dokončila vysokou školu.Jak dlouho musím být evidována na ÚP, aby byla případnému zaměstnavateli vyplácena dotace? Děkuji

  • Jakub napsal:

   Dobrý den, jste s nějakým takovým zaměstnavatelem již domluvena? Uchazeč by tam měl zpravidla být evidován půl roku, žádost ale vždy podává každopádně firma, ne Vy. Pro další otázky se prosím obraťte na příslušný (v místě bydliště) úřad práce.

 • Anonym napsal:

  Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli musí zaměstnavatel vracet dotaci na zaměstnance, když se zaměstnanec rozhodne pro změnu zaměstnání, pracoví smlouva je na jeden rok a odchod pracovníka by byl cca po čtyrech měsících,děkuji za odpověď…

 • Eva Drašnarová napsal:

  Dobrý den, jsem vedena na UP přes rok. Měla jsem brigádu na IČO (do 4500Kč/měs). Nyní se našla paní, která mě chce zaměstnat na snížený úvazek, vyřizuje si na mě dotaci na pracovní místo. Musím ty aktivity na IČO ukončit?

 • Lucie napsal:

  Dobry den, mám domluvené dotované pracovní místo od 1.5. a smlouvu podepsanou, ale naskýtá se mi nyní i jina možnost práce. Mohu očekávat nějaký postih při nenastoupeni na dotované místo?

  • Jakub napsal:

   to je stejné jako při jakékoli jiné práci. Najděte si na internetu možnosti výpovědi v práci. Postih není žádný.

 • Naděžda napsal:

  Dobrý den, 1. května bych měla nastoupit na SÚPM.Je mi 59 roků,zeměstnavatel mi oznámil že mi může dát plat 14000 superhrubého, že vyšší dotaci nedostal.Kde je možné zjistit kolik dostal zaměstnavatel dotace.Na prac. úřadu mi řekli,že více nedostanu jak 15000kč a nakonec nedostanu ani to.Pobírám též inv. důchod 1.st.

  • Jakub napsal:

   dobrý den, pokud vam sdelili, ze vice jak 15 000 nedostanete, tak je opravdu mozne ze na vas zamestnavatel dostal onech 14 000. Zjistit jedine na pracovnim urade, ovsem nevim, zda-li je to verejna informace.

 • Michaela napsal:

  Dobrý den, včerejším datem byly ukončeny dotace, měla jsem je jen na pul roku, Zaměstnavatel mi chce dát výpověd dohodou i když s tím nesouhlasím . Chci se zeptat že kdyby došlo k vypovědi ač jakkoliv psane muzu se zaevidovat na urad prace ?

  • Jakub napsal:

   dobrý den, s tímto dotazem se prosím obratte na jakýkoli urad prace – osobne/mmejlem a urcite vam odpovi. Hezky den!

 • Lukas napsal:

  Dobry den,
  Prosil bych o radu. Otevrel jsem si kemp a chtel by jsem zazadat o dotace na zamestnance. Jen nevim jak presne na to. A zda-li mam vubec na to narok. Dekuji za odpoved.

  • Jakub napsal:

   Dobry den, obratte se prosim na jakykoli urad prace, to oni totiz rozhoduji, zda podnikatel muze dostat dotaci a do jake vyse. Hezky den.

 • Naďa napsal:

  Dobrý den, jsem evidovaná 3 měsíce na úřadu práce, věk 58 let, syn je spolumajitel jedné IT firmy, může na mne žádat dotace? Nebo by mohl být problém s tím, že jsme příbuzní, byť firma není rodinná

  • Jakub napsal:

   Dobry den. Urcite se informujte na jakemkoli uradu prace, tam vam odpovi nejlepe. Za me se obavam, ze byste ziskala dotaci snadneji kdybyste byla starsi. A na uradu prace byste mela pravdepodobne byt 6 mesicu. Kazdopadne se informujte. Jakub

 • Kateřina Vydtová napsal:

  Dobrý den,chci se zeptat,jsem tři roky na ÚP a dva roky pracuji na dohodu o provedené práci…,mám dvě děti 6 a 9 let,nemám na ně bohužel hlídání.Mám pracovní omezení,jsem po operaci pr.kotníku a lev.kolene,nemohu dlouho stát a chodit,zvedat těžké věci…Mám možnost nastoupit na stálý prac.poměr,i když na zkrácenou prac.dobu,je možné,aby můj zaměstnavatel na mě získal od ÚP nějakou dotaci?A jak toho dosáhnout?Je mi 40 let.Děkuji za odpověď a popř za radu…

 • Mária Wartová napsal:

  Dobrý den , chtěla bych se zeptat , zda je možné , po roce znovu zažádat o dotované místo. Pracovala jsem na dotovaném místě , práci jsem po roce skončila , nyní jsem na pracovním úřadě ,podpora mi náleží 11 měsíců jelikož mi je 56 let. Znovu bych po roce chtěla pracovat na tom stejném pracovním místě. Děkuji za odpověď.

 • Monika napsal:

  Dobrý večer,chci se zeptat jestli může zaměstnavatel žádat o dotace a případně v jaké výši a na jakou dobu?Manžel je 4 měsíce na ÚP a firma,která by měla zájem ho zaměstnat funguje 5měsíců.Manžel zde pracuje brigadně a příjmy dokládá na ÚP.Děkuji za odpověď

 • Dan napsal:

  Dobrý den, chci se zeptat. Mám volné pracovní místo a zájemce o něj, který je 3 roky na úřadu práce. Zjistil jsem, že mám tedy nárok na dotaci. Mám si najít nějaký formulář ke stažení zde na stránkách ohledně dotací pro zaměstnance. Nemohu ho nikde dohledat. Můžete mi prosím poradit, kde jej stáhnu. Předem děkuji

  • Jakub napsal:

   dobry den, formular tady hledat nemusíte. Tyto dotace se resi primo na uradu práce osobne… Takze dopourucuju se obrátit tam.

 • Iveta napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, moje kamarádka je delší dobu na pracovním úřadě práce, a jedna firma jí zdělila že kdyby zůstala na pracovním úřadě celkem jeden rok tak si na ní můžou vzít dotaci od EU.
  Příjde mi to jako hloupost někde jsem četla že to stačí být jen 5 měsíců, aby si na určitou osobu mohli vyžádat dotaci. tak bych se chtěla zeptat jak to stou dotací popravdě je, nebo jestli nevíte kde bych ty informace mohla zjistit abych ji mohla pomoci.
  Moc vám děkuji za odpověď Iveta

  • Jakub napsal:

   Dobrý den, žádosti, které se týkají příspěvků na zaměstnance vždy zpracovává příslušný pracovní úřad (v místě sídla firmy), takže nejpřesnější odpověď dostanete přímo tam – zkuste prvně email a když neodpoví, tak nejlepší bude zastavit se osobně.
   Podle mě by ale daná firma měla mít o dotaci zájem a když tvrdí, že je třeba být na prac. úřadě celý rok, může to být pravda. Otázka, jestli rovněž mají ověřené informace nebo ne.

 • Lea napsal:

  dobrý den jsem6 mesicu na up a chtěla bych jit pracovat ke stejnemu zamestnavateli u kterého jsem pred téma sesti mmesici skončila mam nárok už na dotace?

  • Jakub napsal:

   Dotaci na zamestnance vyrizuje firma, můžete se zeptat jí. Pokud to mate zjistit Vy, obratte se na prislusny urad práce, který zadosti vyrizuje.

 • pavel napsal:

  Dobrý den,

  když firma ( 95 % invalidů) pobírá příspěvek na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením a vykazuje určitý počet odpracovaných hodin ale dva invalidi tyto hodiny nedodržují – odpracují méně , vedení firmy o tom ví ale nic s tím nedělá ,hrozí za to firmě nějaký postih ,např vracení příspěvku ?

  • Jakub napsal:

   Dobry den, to je na me velmi specificky dotaz, omlouvam se. Zadosti a vse okolo nich vyrizuje Vas prislusny pracovni urad, obratte se prosim s timto dotazem tam. Hezky den.

 • alzbeta napsal:

  dobry den mela bych dotaz mam mimo pracovni cinnost podnikani stavebni kdybych chtela vzit lidi na staly pracovni cinnost kteri jsou na up dostala bych nejakou dotaci .

  • Jakub napsal:

   Dobry den, veskere dotazy prosim smerujte na vas prislusny pracovni urad, který zadosti vyrizuje. Kazdopadne, nejsem si jist, jestli jsou zrovna podporovany stavebni pozice.

 • Gaborova katerina napsal:

  Dobrý den chci se zeptat už půl roku pracuji na dotovaném místě a zaměstnavatel pomne chce abych si udělala kurz na pracovníka v sociálních službách mám nárok na další dotaci od úřadu práce?

  • Jakub napsal:

   Dobry den, pro dotazy ohledne dotaci na zamestnance prosim kontaktujte Vas prislusny pracovni urad, který dotace s firmami vyrizuje. Kazdopadne, nárok mají ti, kteří jsou na UP alespoň 5 mesicu, coz Vy nesplňujete, takze odpověď je „spise ne“.

Tato stránka používá cookies Více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close